Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2006-41

RK-18-2006-41.doc
Číslo jednacíRK-18-2006-41
NázevProgram obnovy venkova Vysočiny - žádost obce Radotice o změnu účelu použití poskytnuté dotace
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Černý
Popis problémuDne 24. 5. 2006 obdržel krajský úřad žádost obce Radotice o změnu účelu použití dotace poskytnuté v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny v roce 2006. Důvodem žádosti obce je dořešení její protipovodňové ochrany. Obec je v případě rozvodnění řeky Želetavky vystavena záplavě různého rozsahu, aktuálně v roce 2006 došlo k zatopení 1 ha území obce včetně hospodářských objektů, 6 usedlostí, 4 studní a 1 objektu obce. Na řešení protipovodňové ochrany je zpracována projektová dokumentace včetně stavebního povolení.
Poskytnutá dotace ve výši 127 000,- Kč bude nově použita na úhradu části nákladů projektu ,,Protipovodňová ochrana v obci" o celkovém rozpočtu 351 000,- Kč, který řeší ochranu obce před zatopením s další rezervou pro případné navýšení hladiny řeky Želetavky oproti dosavadnímu maximu o 50 cm.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje navrhuje v souladu s Dodatkem č.1 k Zásadám Zastupitelstva kraje Vysočina č. 22/05 pro poskytování účelových dotací v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny převedení poskytnuté dotace ve výši 127 000,- Kč určené na částečnou úhradu nákladů projektu ,,Rekonstrukce chodníku a místní komunikace" na projekt ,,Protipovodňová ochrana v obci".
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout o změně účelu použití dotace poskytnuté v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny usnesením Zastupitelstva kraje Vysočina č. 0129/02/2006/ZK ze dne 28. 3. 2006 obci Radotice, a to tak, že původní účel použití "Rekonstrukce chodníku a místní komunikace" se mění na nový účel použití "Protipovodňová ochrana v obci".
Odpovědnost ORR
Termín 20. 6. 2006