Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2006-37

RK-18-2006-37.doc  RK-18-2006-37pr1.doc
Číslo jednacíRK-18-2006-37
NázevPoskytnutí finančního příspěvku - krajská přehlídka "Třešťské divadelní jaro 2006"
Zpracoval M. Janíčková
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuRada kraje Vysočina usnesením č. 1387/36/2004/RK dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla"), která stanovují závazný postup kraje při poskytování finančních příspěvků pořadatelům krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a dále účinkujícím z kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji.
V souladu s pravidly podalo Městské kulturní středisko Třešť, pořadatel krajské postupové přehlídky, dne 19. 12. 2005 Žádost o podporu akce "Třešťské divadelní jaro 2006". Jedná se o krajskou přehlídku ochotnických divadelních souborů o postup na pět národních přehlídek - Femad Poděbrady a Divadelní Třebíč, Šrámkův Písek, Popelka Rakovník, Náchodská Prima sezóna, Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Regionální kolo soutěže proběhlo ve dnech 11. - 25. března 2006 v Třešti a bylo odehráno 17 představení. Po skončení soutěžních představení doporučila odborná porota divadelní soubory k účasti na dvě národní přehlídky dle přílohy č.1 tohoto materiálu.
Po realizaci krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006" zaslalo Městské kulturní středisko Třešť vyúčtování přehlídky a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly finanční příspěvek ve výši 20.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním. Finanční prostředky na poskytnutí příspěvku jsou zahrnuty ve schváleném rozpočtu kapitoly Kultura na rok 2006.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje poskytnout městu Třešť pro Městské kulturní středisko Třešť v souladu s bodem 5. článku 4 pravidel finanční příspěvek ve výši 20.000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006".
Městské kulturní středisko Třešť, pořadatel krajské postupové přehlídky, je příspěvkovou organizací města Třešť, proto je finanční příspěvek v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, poskytován prostřednictvím jeho zřizovatele.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení. Ve schváleném rozpočtu kapitoly Kultura na rok 2006 je v příloze K2 Seznam krajských a národních postupových přehlídek v tímto příspěvkem uvažováno.
doporučuje
Zastupitelstvu kraje Vysočina rozhodnout o poskytnutí finančního příspěvku ze schváleného rozpočtu kapitoly Kultura (ORJ 4000, § 3319) městu Třešť ve výši 20.000 Kč pro Městské kulturní středisko Třešť na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "Třešťské divadelní jaro 2006".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín 30. 6. 2006