Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2006-34

NázevFond Vysočiny - grantový program ROZVOJ VESNICE 2006
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá M. Černý
Popis problémuZ praxe je známo, že místní části obcí a měst jsou ve většině případů na úkor vlastní "mateřské" obce investičně opomíjeny. Odbor regionálního rozvoje proto zpracoval návrh na opětovné vyhlášení grantového programu na obnovu a rozvoj místních částí měst a obcí Vysočiny, jako doplňku Programu obnovy venkova Vysočiny.

Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva kraje Vysočina na svém zasedání dne 3. 5. 2006 doporučil s přihlédnutím k prostředkům alokovaným v dílčím cíli 1.3 zaměřit v letošním roce tento grantový program do oblasti obnovy a výstavby veřejného osvětlení a místního rozhlasu.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje zpracoval grantový program s názvem "ROZVOJ VESNICE 2006" se zaměřením na obnovu a výstavbu veřejného osvětlení a místního rozhlasu a navrhuje jeho vyhlášení. Hlavní změnou oproti minulému kolu, vzhledem k výši finanční alokace GP, je absence podprogramu zaměřeného na místní komunikace, ostatní podmínky grantového programu zůstávají obdobné jako u minulého kola.

Celkem dílčí cíl 1.3 pro rok 2006
9 000 000 - Kč
GP Rozvoj mikroregionů 2006 (vyhodnocuje se)
6 500 000,- Kč
GP Rozvoj vesnice 2006 (k vyhlášení)
2 500 000,- Kč
Zůstatek
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
ářčáářPředložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Výbor regionálního rozvoje zastupitelstva kraje:
Stanovisko bude doplněno před jednáním zastupitelstva kraje.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program "ROZVOJ VESNICE 2006" na podporu projektů v oblasti obnovy a rozvoje místních částí měst a místních částí obcí Vysočiny dle materiálu RK-17-2006-34, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 20. 6. 2006