Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2006-08

Číslo jednacíRK-17-2006-08
NázevDarování části pozemku v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuKraj Vysočina se na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR č.j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina.
Odbor majetkový obdržel žádost obce Otín o bezúplatný převod části pozemku par. č. 622/1 v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín. Důvodem je skutečnost, že část pozemku par. č. 622/1 v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín není zastavěna silnicí (jde o uliční prostor - veřejné prostranství). Na této části se má nacházet stavba STL plynovodu a případně i umístění inženýrských sítí a chodníku, jejichž investorem by byla obec Otín.
Nemovitost je zapsána na listu vlastnictví 68 u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Jihlava a její správou je pověřena příspěvková organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Jihlava.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat část pozemku par. č. 622/1 v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín v rozsahu, který bude určen geometrickým plánem do vlastnictví obce Otín.
Záměr darovat část pozemku par. č. 622/1 v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu 30-ti dnů na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Jihlava s darováním souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
zveřejnit záměr darovat obci Otín část pozemku par. č. 622/1 v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín v rozsahu určeném geometrickým plánem;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat části pozemku par. č. 622/1 v k. ú. Otín u Stonařova a obci Otín v rozsahu geometrického zaměření do vlastnictví obce Otín.
Termín 31. 12. 2006