Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2006-49

RK-16-2006-49.doc
Číslo jednacíRK-16-2006-49
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - poskytnutí investiční dotace ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod
Zpracoval H. Moravcová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuZákladní škola a Mateřská škola (dále jen "ZŠ a MŠ") při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod, Rozkošská 2329 (původně Speciální školy při zdravotnických zařízeních) vznikla od 1. 1. 2006 sloučením se Speciální ZŠ a MŠ při nemocnici Pelhřimov, Slovanského bratrství 710. K novému subjektu ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod byly přičleněny činnosti škol a školských zařízení při zdravotnických zařízeních v Novém Městě na Moravě, Třebíči a Jihlavě. Jsou to ZŠ, MŠ a ŠD při nemocnici Nové Město na Moravě, MŠ při nemocnici Třebíč, ZŠ při očním oddělení nemocnice Třebíč, ZŠ, MŠ a ŠD při nemocnici Jihlava. Z uvedeného tedy vyplývají vzdálenosti mezi jednotlivými součástmi a ředitelstvím sloučeného subjektu, které je v Havlíčkově Brodě. Jejich dostupnost veřejnými dopravními prostředky s častými přestupy je obtížná, navíc se neúměrně zvyšují nároky zejména na čas přesunu ředitele školy za účelem efektivního zajištění chodu organizace.
ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod je netypické zařízení svého druhu v kraji Vysočina s odloučenými pracovišti ve všech okresech kraje. Ředitelka této školy proto požádala zřizovatele o dotaci na nákup automobilu, který by usnadnil řízení a časovou dostupnost těchto detašovaných součástí.
Návrh řešení Ředitelka ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod si ověřila možnosti nákupu vhodného automobilu. Cena automobilu vychází z průzkumu ceny na trhu. Výsledná cena automobilu může být ovlivněna výběrovým řízením provedeným po zajištění finančního krytí nákupu uváděného movitého majetku.
Navrhuje se nákup nového automobilu Škoda Fabia Sedan Elegance 1,2/47 kW v hodnotě 341 400 Kč s financováním ve výši 41 400 Kč z prostředků investičního fondu (dále IF) školy a dotací ve výši 300 000 Kč z rozpočtu kraje (zřizovatele). Výhodou je nový automobil se zárukou kvality, s plnými záručními podmínkami, záručním a pozáručním servisem u prodejce. Navržený automobil zcela vyhovuje potřebám školy. Z rozpočtu zřizovatele se navrhuje zvýšit závazný ukazatel investiční dotace u ZŠ a MŠ při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod ve výši 300 000 Kč, o tuto částku zvýšit rozpočet kapitoly Školství a toto navýšení krýt z položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje. Za účelem nákupu automobilu má škola v IF ponechány prostředky, kterými ve výši 41 400 Kč bude tento nákup dofinancován.

Stav a použití peněžních fondů školy, schválených usnesením 0299/07/2006/RK
dne 7. 3. 2006:
- stav investičního fondu (IF) k 1. 1. 2006 je 146 tis. Kč. Předpokládaná tvorba IF 35 tis. Kč. Použití celkem včetně odvodu do rozpočtu zřizovatele činí 70 tis. Kč (a to soubor nábytku 70 tis. Kč, odvod do rozpočtu zřizovatele 0 tis. Kč). Zůstatek k 31.12. 2006 bude 111 tis. Kč.
- stav rezervního fondu (RF) k 1. 1. 2006 je 0 tis. Kč. Předpokládaná tvorba RF 0 tis. Kč. Použití 0 tis. Kč. Zůstatek k 31.12. 2006 bude 0 tis. Kč.

Navrhovaným finančním dokrytím automobilu ve výši 42 tis. Kč z IF by se použití prostředků IF zvýšilo na 112 tis. Kč. Zůstatek k 31. 12. 2006 by byl 69 tis. Kč.
Zůstatek prostředků tohoto fondu bude v průběhu roku 2006 sloužit k dalším potřebám při zajištění chodu školy.

Odbor školství, mládeže a sportu doporučuje radě kraje schválit navrženou investiční dotaci Základní a Mateřské škole při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod v požadované výši.
StanoviskaEkonomický odbor nemá k navrhovanému rozpočtovému opatření připomínky. Aktuální stav položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje je 19 906 tis. Kč.
* zvýšení výdajů kapitoly Školství o částku 300 tis. Kč za účelem poskytnutí investiční dotace na pořízení osobního automobilu pro příspěvkovou organizaci Základní školu a Mateřskou školu při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod snížením kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, položka Péče o lidské zdroje a majetek kraje, § 6409 - Ostatní činnosti jinde nezařazené o tuto částku dle materiálu RK-16-2006-49;
* zvýšení závazného ukazatele investiční dotace u Základní školy a Mateřské školy při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod (§ 3114 Speciální základní školy) o částku 300 tis. Kč dle materiálu RK-16-2006-49;
souhlasí
s použitím prostředků investičního fondu Základní školy a Mateřské školy při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod za účelem dofinancování automobilu ve výši 42 tis. Kč dle materiálu RK-16-2006-49.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický, ředitelka Základní školy a Mateřské školy při zdravotnických zařízeních Havlíčkův Brod
Termín 23. června 2006