Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2006-25

RK-16-2006-25.doc
Číslo jednacíRK-16-2006-25
NázevSmlouva o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, návrh na provedení rozpočtového opatření
Zpracoval H. Strnadová
Popis problémuMezi krajem Vysočina a Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) byla uzavřena v roce 2005 Smlouva o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu SFDI ve výši 71 158 000,- Kč na financování rozvoje, výstavby a modernizace silnic II. a III. třídy ve vlastnictví kraje Vysočina. V roce 2005 nebyly všechny finanční prostředky prostavěny. Kraj Vysočina požádal Státní fond dopravní infrastruktury dne 11. 4. 2006 o převod finančních prostředků nevyčerpaných v roce 2005 k čerpání v roce 2006. Na základě projednání této žádosti SFDI převede v roce 2006 kraji Vysočina finanční prostředky ve výši 44 317 000,- Kč. Investiční prostředky jsou určeny na dofinancování jmenovité akce II/360 Třebíč-Velké Meziříčí zkapacitnění komunikace - obchvat obce Oslavičky. SFDI předložil k podpisu Smlouvu o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu SFDI na rok 2006 s tím, že součástí smlouvy jsou mimo jiné i podpisové vzory, které zmocňují určené osoby k podepisování předkládaných soupisek faktur. Smlouva je obsahem materiálu RK-16-2006-25 př. 1.
Finanční prostředky ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina, v příloze M4 Investice v dopravě na rok 2006, které byly určeny na akci "II/360 Třebíč-Velké Meziříčí, zkapacitnění komunikace - obchvat obce Oslavičky" budou použity na dofinancování akce "II/130 Koberovice - most".
Návrh řešení Návrh předpokládá rozhodnout uzavřít předkládanou Smlouvu o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu SFDI na rok 2006 a schválit zmocnění osob k podepisování předkládaných soupisek faktur "Požadavky na úhradu jmenovitých akcí z rozpočtu SFDI". Dále návrh předpokládá schválení následujícího rozpočtového opatření radou kraje:
povýšení rozpočtu příjmů a výdajů kraje Vysočina o částku 44 317 000,-Kč na jmenovitou akci zařazenou do programového financování určenou k realizaci a dokončení v roce 2006.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením a s povýšením rozpočtu příjmů a výdajů kraje o investiční dotaci ze SFDI ve výši 44 317 tis. Kč. Současně dodává, že ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina na rok 2006 bylo z vlastních zdrojů kraje určeno na akci "II/360 Třebíč - Velké Meziříčí, zkapacitnění komunikace - obchvat obce Oslavičky" celkem 32 000 tis. Kč, z toho ke dni 17. 5. 2006 bylo vyčerpáno 3 950 tis. Kč.
uzavřít Smlouvu o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2006;
* zvýšení příjmové části rozpočtu kraje (položka 4213 Investiční přijaté dotace ze státních fondů) a výdajové části rozpočtu kraje (kapitola Nemovitý majetek, § 2212 Silnice) o částku 44 317 000,-Kč na jmenovitou akci "II/360 Třebíč-Velké Meziříčí, zkapacitnění komunikace - obchvat obce Oslavičky"zařazenou do programového financování určenou k realizaci a dokončení v roce 2006;
* doplnění přílohy M4 Investice v dopravě o novou položku akce "II/360 Třebíč-Velké Meziříčí, zkapacitnění komunikace - obchvat obce Oslavičky" hrazené z účelové dotace SFDI a
zmocňuje
Ing. Petra Koláře a Ing. Hanu Strnadovou k podepisování předkládaných soupisek faktur "Požadavky na úhradu jmenovitých akcí z rozpočtu SFDI".
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín květen 2006