Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2006-20

RK-16-2006-20.doc
Číslo jednacíRK-16-2006-20
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Pelhřimov
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuKraj Vysočina bude v letošním roce investorem rekonstrukce silnice II/112, ulice Rynárecké v Pelhřimově, v rámci které budou nahrazeny nevyhovující povrchy a bude vyřešeno odvodnění komunikace. V rámci stavby by dle zpracované projektové dokumentace mělo na části pozemku vedeném v katastru nemovitostí jako par. č. 3431/1 - ostatní plocha, silnice vzniknout podélné stání. Část tohoto pozemku je již v současnosti ozeleněná. Investorem této části stavby bude město Pelhřimov, které v současné době požádalo o bezúplatný převod části pozemku par. č. 3431/1 o předběžné výměře 1611 m2 v k.ú. Pelhřimov do svého vlastnictví.
Návrh řešení OM navrhuje darovat část pozemku vedeného v katastru nemovitostí jako par. č. 3431/1 - ostatní plocha, silnice o předpokládané výměře 1611 m2 městu Pelhřimov. Vzhledem k tomu, že výměra trvalého záboru části výše uvedeného pozemku vychází ze zpracovaného záborového elaborátu a je pouze orientační, je třeba pro potřeby stavebního řízení uzavřít mezi krajem a městem Pelhřimov smlouvu o budoucí darovací smlouvě. Po dokončení výše uvedené stavby bude její skutečné provedení zaměřené a geometrickým plánem bude část pozemku par. č. 3431/1 tvořená podélným stáním a zelení oddělena. Poté bude přistoupeno k vlastnímu uzavření darovací smlouvy na převod předmětného pozemku mezi krajem a městem Pelhřimov.
Záměr darovat městu Pelhřimov část pozemku par. č. 3431/1-ostatní plocha, silnice o výměře 1611 m2 je třeba zveřejnit dle ust. §18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu 30 dnů na úřední desce krajského úřadu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr převést nemovitosti a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě s městem Pelhřimov a o převodu nemovitosti.
StanoviskaS převodem výše uvedené části pozemku par. č. 3431/1 městu Pelhřimov Správa a údržba silnic Pelhřimov souhlasí.
zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 3431/1 ostatní plocha, silnice o předpokládané výměře 1611 m2 v k.ú. a obci Pelhřimov městu Pelhřimov;

doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, podle které kraj Vysočina daruje a město Pelhřimov převezme část pozemku par. č. 3431/1 o předpokládané výměře 1611 m2
v k. ú. a obci Pelhřimov;
* darovat část pozemku par. č. 3431/1 v k. ú. a obci Pelhřimov pod parkovacími stáními a veřejnou zelení do vlastnictví města Pelhřimov.
Termín září 2006