Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2006-02

Číslo jednacíRK-16-2006-02
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 1903/88 - ost. pl., ost. kom. o výměře 240 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod, který vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod na LV 219 pro uvedené k. ú. a obec. Tento pozemek tvoří úzký pruh vedle silnice na ulici Mírová a dle vyjádření SÚS Havlíčkův Brod je pro silniční hospodářství nepotřebný.
Město Havlíčkův Brod hodlá vybudovat na tomto pozemku chodník a z tohoto důvodu se obrátilo na kraj se žádostí o darování tohoto pozemku. Vzhledem k tomu, že převod vlastnictví se má týkat celého pozemku, není třeba vyhotovovat geometrický plán.
Návrh řešení Protože stavba má řešit zvýšení bezpečnosti silničního provozu, doporučuje odbor majetkový po konzultaci se SÚS Havlíčkův Brod radě kraje rozhodnout zveřejnit záměr darovat tento pozemek městu Havlíčkův Brod a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat pozemek par. č. 1903/88 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod vyslovila dne 22. 3. 2006 souhlas s převodem pozemků.
zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 1903/88 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat pozemek par. č. 1903/88 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Termín září 2006