Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2006-30

NázevFond Vysočiny - projekt FV 111/92/05
Zpracoval J. Panáčková
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuV rámci grantového programu "Regionální kultura IV." byla uzavřena mezi krajem Vysočina a Komorní filharmonií Vysočina, Vrchlického 7, Jihlava Smlouva o poskytnutí podpory FV 111/92/05 na projekt "Hudba městům Vysočiny" s dobou realizace květen - prosinec 2005 a termínem vyúčtování stanoveným do 60 dnů ode dne ukončení realizace projektu tj. do 28. února 2006. Závěrečná zpráva a vyúčtování projektu bylo však odboru kultury a památkové péče doručeno až dne 18. 4. 2006 se sdělením, že žadatel si spletl termín ukončení projektu /ve výzvě GP bylo stanoveno, že kulturní akce se mohou uskutečnit v období od 1. dubna 2005 do 31. března 2006/. Tím, že projekt byl realizován podle závěrečné zprávy až do 18. března 2006 a vyúčtování doručeno 18. 4. 2006 došlo k porušení ustanovení odst. 1 článku IV. Platební a technické podmínky: "Podpora bude Příjemci poskytnuta formou bezhotovostního převodu příspěvku na účet Příjemce po ukončení realizace projektu. Podmínkou převodu finančních prostředků na účet Příjemce je předložení dokladů o výši celkových nákladů projektu a jejich úhradě (podle výpisů ze svých bankovních účtů nebo svých pokladních dokladů). Vyúčtování celkových nákladů projektu a závěrečná zpráva budou předloženy na předepsaném formuláři včetně kopií prvotních účetních dokladů do 60 dnů po skončení doby vymezené pro realizaci projektu na adresu garanta grantového programu, kterým je: odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava.
Návrh řešení V souladu s ustanovením článku 6. Metodiky pro garanty "Garant ověří a vyhodnotí údaje týkající se závěrečného vyúčtování podpory z Fondu Vysočiny a kontroluje plnění jednotlivých smluv o poskytnutí podpory. V případě nesrovnalostí mezi uzavřenou smlouvou a realizovaným plněním předkládá garant tyto nesrovnalosti k řešení radě kraje" navrhuje odbor kultury a památkové péče radě kraje odstoupit od uzavřené Smlouvy o poskytnutí podpory ze dne 21. 3. 2005.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
o odstoupení od Smlouvy o poskytnutí podpory č. FV 111/92/05 uzavřené s Komorní filharmonií Vysočina v Jihlavě na realizaci projektu "Hudba městům Vysočiny".
Odpovědnost OKPP
Termín 9. 5. 2006