Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2006-06

Číslo jednacíRK-14-2006-06
NázevStavba chodníků k. ú. a obci Nové Syrovice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj je mimo jiné vlastníkem silničního pozemku par. č. 1887/16 - ost. pl., silnice o výměře 4.097 m2 v k. ú. a obci Nové Syrovice, který vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Moravské Budějovice na LV 268 pro uvedené k. ú. a obec.
Obec Nové Syrovice hodlá vybudovat na části uvedeného pozemku chodník a z tohoto důvodu se obrátila na kraj se žádostí o souhlas s jeho výstavbou. Obec Nové Syrovice nechá na vlastní náklady po jejím dokončení uvedenou stavbu zaměřit a počítá s tím, že zastavěnou části uvedeného pozemku převezme od kraje do svého vlastnictví.
Návrh řešení Protože stavba má řešit zvýšení bezpečnosti silničního provozu u frekventované silnice II/411, doporučuje odbor majetkový po konzultaci se SÚS Třebíč Radě kraje vyslovit souhlas s touto stavbou na části pozemku par. č. 1887/16 v k. ú. a obci Nové Syrovice. Pro sjednocení vlastníka stavby a pozemku, na kterém bude chodník postaven doporučuje odbor majetkový provést po jejím dostavění majetkoprávní vypořádání zastavěné části uvedeného pozemku.
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemku par. č. 1887/16 v k. ú. a obci Nové Syrovice, schválit zveřejnění záměru darování chodníkem zastavěné části tohoto pozemku a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout o darování chodníkem zastavěné části uvedeného pozemku odděleného geometrickým plánem, vyhotoveným na náklady obce Nové Syrovice do vlastnictví obce Nové Syrovice.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Třebíč vyslovila dne 14. 4. 2006 souhlas se stavbou i s převodem pozemků.
souhlasí
se stavbou chodníků na části pozemku par. č. 1887/16 v k. ú. a obci Nové Syrovice;
zveřejnit záměr darovat chodníkem zastavěnou část pozemku par. č. 1887/16 v k. ú. a obci Nové Syrovice do vlastnictví obce Nové Syrovice a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat chodníkem zastavěné části pozemku par. č. 1887/16 v k. ú. a obci Nové Syrovice do vlastnictví obce Nové Syrovice.
Termín 2006