Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2006-23

RK-13-2006-23.doc
Číslo jednacíRK-13-2006-23
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - financování projektu Terénní mapování sítě jezdeckých stanic a koňských stezek v kraji Vysočina
Zpracoval O. Popelová
Předkládá M. Černý
Popis problémuUsnesením Zastupitelstva kraje Vysočina č. 0139/02/2005/ZK (Zastupitelstvo kraje schvaluje závazek kraje na profinancování projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina" ve výši 100 % celkových uznatelných nákladů, to je 998 000,- Kč) byl schválen závazek kraje profinancovat náklady na projekt Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina (dále jen "projekt").
Realizace projektu započala v květnu roku 2005. V současné době je zrealizován hlavní výstup projektu - je vydán katalog koňských stanic v kraji Vysočina a v listopadu loňského roku byla uspořádán seminář pro zájemce o účast v projektu. Do konce června 2006 ještě zbývá vytvořit návrh možných jezdeckých stezek z nasbíraných podkladů a tyto návrhy společně s katalogem koňských stanic veřejně představit formou seminářů a konference.
V roce 2005 bylo na projekt z krajských financí uvolněno celkem 678 000,- Kč a ze státních prostředků 50 000,- Kč. Do března 2006 bylo vyčerpáno 269 000,- Kč. Do ukončení projektu zbývá ještě uhradit náklady za tisk katalogů a náklady na zpracování návrhů jezdeckých stezek a náklady na uspořádání seminářů a konference. Náklady na zbývající aktivity jsou předběžně vyčísleny na 729 000,- Kč, přičemž na zvláštním bankovním účtu jsou prostředky ve výši 461 000,- Kč. Tato suma není dostačující pro pokrytí výdajů projektu do jeho ukončení a je třeba převést na zvláštní účet finance do výše rozpočtu projektu.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje navrhuje provést v průběhu roku 2006 přesun finančních prostředků z Fondu strategických rezerv na zvláštní bankovní účet projektu (SU AU 236 74) ve výši max. 268 000,- Kč s tím, že převod těchto prostředků bude uskutečňován průběžně, dle intenzity čerpání finančních prostředků.
Bez předfinancování výdajů projektu z vlastních zdrojů není možné v realizaci projektu pokračovat a po ukončení projektu by kraj nemohl předložit žádost o proplacení výdajů projektu.
StanoviskaEO nemá připomínky k předloženému materiálu a souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
zastupitelstvu schválit převod finančních prostředků na rok 2006 ve výši max. 268 000,- Kč z Fondu strategických rezerv na zvláštní bankovní účet určený k realizaci projektu Terénní mapování sítě jezdeckých stanic a koňských stezek v kraji Vysočina s tím, že finanční prostředky budou na zvláštní účet uvolňovány v roce 2006 průběžně dle potřeby
Odpovědnost odbor ekonomický, odbor regionálního rozvoje
Termín 31. 5. 2006