Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2006-38

NázevFOND VYSOČINY - GRANTOVÝ PROGRAM METROPOLITNÍ SÍTĚ V
Zpracoval M. Rojková
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuZastupitelstvo kraje zřídilo v roce 2002 svým usnesením 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny jako nástroj k realizaci cílů, dílčích cílů a opatření Programu rozvoje kraje. Odbor informatiky připravil grantový program "Metropolitní sítě V".
Cílem programu Metropolitní sítě V je pokračovat v realizaci opatření Programu rozvoje kraje 3.2.1 "Zlepšení možností přístupu veřejnosti k informacím prostřednictvím informačních technologií" a navázat tak na úspěšné programy Metropolitní sítě I až IV.
Návrh řešení Odbor informatiky předkládá návrh na vyhlášení grantového programu "Metropolitní sítě V". Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při vytváření základní komunikační infrastruktury, pomoc při budování metropolitních sítí v obci zapojením více subjektů v obci do jedné sítě (obecní úřad, škola, knihovna, informační středisko apod.), a to včetně sítí poskytujících služby typu poslední míle domácnostem a soukromým subjektům, budování rozsáhlejších sítí podporujících komunikaci orgánů veřejné správy popř. budování akademických sítí. Program je zaměřen na podporu tvorby projektové dokumentace, nákupu klíčových technologických prvků sítí a základních prostředků pro jejich připojení k veřejnému internetu a páteřním sítím.
V neveřejné příloze č. 2 je obsažen podrobný popis hodnocení specifických kriterií.

Finanční alokace:

Celkem na dílčí cíl 3.2 pro rok 2006
5.300.000,- Kč
GP Metropolitní sítě V
- 2.500.000,- Kč
Zůstatek
2.800.000,- Kč
StanoviskaORR: Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje Vysočina vyhlásit grantový program "Metropolitní sítě V" dle materiálu RK-10-2006-38, př. 1.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín duben 2006