Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2006-13

RK-09-2006-13.doc
Číslo jednacíRK-09-2006-13
NázevProdej pozemku v k. ú. a obci Komorovice
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuKraj Vysočina se ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů v platném znění, a na základě Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území kraje Vysočina.
SÚS Pelhřimov navrhla odboru majetkovému (dále jen OM) prodat pozemek par. č. 520/4 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 21 m2 v k. ú. a obci Komorovice. Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov vede tento pozemek na listu vlastnictví č. 348, kde je jako výhradní vlastník uveden kraj Vysočina ve správě příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Uvedený pozemek se nachází mimo těleso silnice II/347 a je proto pro kraj nepotřebný.
Usnesením č. 0008/01/2006/RK ze dne 10. 1. 2006 schválila Rada kraje zahájení jednání s firmou HRANIPEX a. s., se sídlem Komorovice 97 o odprodeji pozemku 520/4 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 21 m2 v k. ú. a obci Komorovice z vlastnictví kraje do vlastnictví firmy. Firmě byl zaslán návrh kupní smlouvy, kde byla navržena kupní cena ve výši 1 680,- Kč, t.j. 80,- Kč/m2. Statutární zástupce s návrhem kupní smlouvy souhlasil.
Návrh řešení Protože pozemek par. č. 520/4 v k. ú. a obci Komorovice je relativně malé výměry a všechny okolní pozemky jsou ve vlastnictví firmy HRANIPEX a. s., se sídlem Komorovice 97, navrhuje OM, na základě článku II. odst. 3 písm. a) Zásad zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, uskutečnit přímý prodej pozemku do vlastnictví firmy HRANIPEX a. s.
Po schválení prodeje pozemku zastupitelstvem kraje a po podpisu smluvních stran bude kupní smlouva předložena příslušnému katastrálnímu úřadu k provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Povolením vkladu se smlouva stane účinná.
Prodaný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut ze správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh předpokládá schválení zveřejnění záměru prodeje a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout o prodeji pozemku.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s prodejem pozemku.
zveřejnění záměru prodeje pozemku 520/4 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 21 m2 v k. ú. a obci Komorovice na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout o prodeji pozemku 520/4 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 21 m2 v k. ú. a obci Komorovce z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví firmy HRANIPEX a. s., se sídlem Komorovice 97 za kupní cenu 1 680,- Kč.
Termín 20. 6. 2006