Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2006-02

Číslo jednacíRK-09-2006-02
NázevStavba chodníku v obci Herálec
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj je mimo jiné vlastníkem silničního pozemku par. č. 1019/4 - ost. pl., silnice v k. ú. Český Herálec a obci Herálec, který vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastr. pracovištěm Žďár nad Sázavou na LV 668 pro uvedené k. ú. a obec.
Obec Herálec hodlá vybudovat na části uvedeného pozemku chodník a z tohoto důvodu se obrátila na kraj se žádostí o souhlas se stavbou tohoto chodníku. Obec Herálec nechá na vlastní náklady po jejím dokončení uvedenou stavbu zaměřit.
Návrh řešení Protože stavba má řešit zvýšení bezpečnosti silničního provozu u silnice III/3438, doporučuje odbor majetkový po konzultaci se SÚS Žďár nad Sázavou radě kraje vyslovit souhlas s touto stavbou na části pozemku par. č. 1019/4 v k. ú. Český Herálec a obci Herálec. Pro sjednocení vlastníka stavby a pozemku, na kterém chodník postaven doporučuje odbor majetkový provést po jejím dostavění majetkoprávní vypořádání zastavěné části uvedeného pozemku.
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemku par. č. 1019/4 v k. ú. Český Herálec a obci Herálec, schválit zveřejnění záměru darování chodníkem zastavěné části tohoto pozemku a doporučení zastupitelstvu kraje souhlasit rozhodnout o darování chodníkem zastavěné části uvedeného pozemku odděleného geometrickým plánem, vyhotoveným na náklady obce Herálec.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Žďár nad Sázavou vyslovila dne 6. 3. 2006 souhlas se stavbou i s převodem pozemku.
souhlasí
se stavbou chodníku na části pozemku par. č. 1019/4 v k. ú. Český Herálec a obci Herálec;
zveřejnění záměru darovat chodníkem zastavěnou část pozemku par. č. 1019/4 v k. ú. Český Herálec a obci Herálec do vlastnictví obce Herálec;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout o darování chodníkem zastavěné části pozemku par. č. 1019/4 v k. ú. Český Herálec a obci Herálec do vlastnictví obce Herálec.
Termín 2006