Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2006-63

RK-07-2006-63.doc  RK-07-2006-63pr1.doc  RK-07-2006-63pr2.xls  RK-07-2006-63pr3.xls  RK-07-2006-63pr4.doc
Číslo jednacíRK-07-2006-63
NázevOrganizační řád Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace
Zpracoval J. Koten
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV příspěvkových organizacích kraje Vysočina se vnitřní uspořádání řídí organizačním řádem, který na základě zřizovací listiny vydává zřizovatel. Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina (dále jen ZZS) je příspěvkovou organizací, jejímž předmětem činnosti je poskytování odborné přednemocniční neodkladné péče. Dne 16. února 2006 požádal ředitel ZZS o schválení nového organizačního řadu.
Návrh řešení Navrhujeme Radě kraje Vysočina vydat Organizační řád ZZS podle předloženého návrhu uvedeného v materiálu RK-07-2006-63, př. 1 a RK-07-2006-63, př. 2. Tento dokument reaguje na provedené změny organizační struktury.

V příloze návrhu je materiál RK-07-2006-63, př. 4, kde je uvedeno původní organizační schéma po transformaci, které bylo zpracováno poradenskou firmou jako součást organizačního řádu ZZS dle materiálu RK-19-2005-22, př. 1 ze dne 31. 5. 2005 (nebylo realizováno), a dále materiál RK-07-2006-63, př. 3, kde je pro možnost porovnání změn zpracováno Organizační schéma ZZS dle skutečnosti z prosince 2005.

Změny vnitřního uspořádání Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace od prosince 2005

* Sloučení funkce ekonomického náměstka a technického náměstka do funkce ekonomicko-technického náměsteka.
* Přesunutí pověření zastupování ředitele ZZS z funkce náměstka pro léčebnou péči na ekonomicko-technického náměstka.
* Zrušení funkce vedoucího lékaře zdravotnického operačního střediska (dále jen ZOS), který v jedné směně nad tímto střediskem dělal dohled a stanovení podřízenosti vrchní sestry ZOS z vedoucího lékaře ZOS náměstkovi LPP (druhá podřízenost hlavní sestře).
* Zrušení funkce hlavního záchranáře a ustavení funkce hlavní sestry s přesunem její podřízenosti přímo řediteli ZZS, původně náměstkovi LPP, a s nadřízeností vrchní sestře ZOS a vrchním sestrám oblastních středisek.
* Vytvoření samostatné funkce asistentky, která pracuje pro ředitele a ekonomicko-technického náměstka. Původní funkce asistentky byla součástí funkce samostatného odborného ekonoma.
* Vytvoření funkce právník a personalista s nadřízeností personálnímu oddělení a spisové službě. Původně funkce personalisty byla součástí funkce samostatný odborný ekonom, personální a PaM.
* Na technickém úseku změna podřízenosti. Ekonomicko-technickému náměstkovi jsou podřízeni vedoucí IT, vedoucí dopravy a vedoucí správy budov.
* Oddělení zdravotních pojišťoven přeřazeno pod ekonomicko-technického náměstka. Původně referent pro styk se zdravotními pojišťovnami byl podřízen náměstkovi pro léčebnou péči.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
vydává
Organizační řád Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, příspěvkové organizace podle materiálů RK-07-2006-63, př. 1 a RK-07-2006-63, př. 2.
Odpovědnost Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 3. 2006