Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2006-03

RK-07-2006-03.doc
Číslo jednacíRK-07-2006-03
NázevDarování části pozemku v k.ú. a obci Rožná
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuObec Rožná požádala dopisem ze dne 17. února 2006 o darování části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - původ PK par. č. 1569/3 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Rožná v minulosti zastavěného chodníkem podél silnice III/38710. Obec má zájem uvést do pořádku vlastnické vztahy svého majetku a z tohoto důvodu požádala o převod části výše uvedeného pozemku. Součástí žádosti je geometrický plán na zaměření chodníku, který si obec na své náklady nechala vyhotovit. Z předloženého GP vyplývá, že chodníkem je zastavěn pozemek nově označený jako par. č. 1569/9 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 290 m2 v k.ú. a obci Rožná.
Pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - původ PK par. č. 1569/3 v k.ú. a obci Rožná je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou.
Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočina, katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou na LV 493 pro dané k. ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje pozemek zastavěný stavbou chodníku darovat do vlastnictví obce Rožná. Návrh je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Obec pozemek využila v minulosti ke stavbě chodníku, tedy pro veřejně prospěšnou činnost a nyní chce uvést do souladu vlastnické právo ke stavbě a pozemku stavbou chodníku zastavěného.
Darování předpokládá jako zákonnou podmínku tohoto právního úkonu zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude zastupitelstvu kraje předložen návrh na schválení darování pozemku do vlastnictví obce Rožná a současně dodatkem zřizovací listiny Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou upraven rozsah svěřeného majetku.
Usnesení předpokládá schválit zveřejnění darování části tohoto pozemku do vlastnictví obce Rožná na úřední desce a doporučení zastupitelstvu kraje pozemek GP nově vytvořený darovat do vlastnictví obce Rožná.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Žďár nad Sázavou ve svém stanovisku uvádí, že souhlasí s darování pozemku par. č. 1569/9 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 290 m2 do vlastnictví obce Rožná.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí též s darování uvedeného pozemku do vlastnictví obce Rožná.
zveřejnění záměru darovat obci Rožná pozemek par. č. 1569/9 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 290 m2 v k.ú. a obci Rožná vzniklý na základě geometrického plánu č. 343-49/2005 z pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - původ PK par. č. 1569/3,
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout o darování pozemku par. č. 1569/9 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 290 m2 v k.ú. a obci Rožná vzniklého na základě geometrického plánu č. 343-49/2005 z pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - původ PK par. č. 1569/3 do vlastnictví obce Rožná.
Termín červen 2006