Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2006-45

RK-06-2006-45.doc  RK-06-2006-45pr1.doc
Číslo jednacíRK-06-2006-45
NázevÚčast škol v kraji Vysočina na rozvojovém programu ve vzdělávání "Projekty škol"
Zpracoval V. Zelený
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuInformace Radě kraje Vysočina o součinnosti odboru školství, mládeže a sportu (dále jen OŠMS) s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (dále jen MŠMT) při zajištění rozvojových programů v oblasti státní informační politiky ve vzdělávání (dále jen SIPVZ).
Dopisem ze dne 12. 1. 2006 požádal odbor 55 - SIPVZ MŠMT odbor školství, mládeže a sportu o spolupráci na rozvojovém programu "Projekty škol" č.j. 27 277/2005 -551. Odbor 55 SIVZ MŠMT vyzval odbor školství, mládeže a sportu KrÚ, aby:
1. přistoupil k realizaci regionálních projektů podle výše uvedeného metodického pokynu a zajistil v součinnosti s MŠMT plnění úkolů spojených s vyhlášením
a realizací regionálních projektů,
2. zaslal návrh členů výběrové komise pro posuzování regionálních projektů.
Dne 26. 1. 2006 oznámil OŠMS odboru 55 SIPVZ MŠMT, že přistupuje k realizaci regionálních projektů a současně zaslal návrh členů výběrové komise.
Návrh řešení Regionální projekty umožňují školám aktivně podpořit vzdělávací záměr kraje, podporují zavádění informačních a komunikačních technologií (dále jen "ICT") do výuky, přináší inovativní prvky do výuky na všech typech škol a jsou u úspěšných předkladatelů projektů
i nezanedbatelným přínosem pro vybavenost škol v oblasti ICT. Bez součinnosti kraje Vysočina prostřednictvím OŠMS (výběr projektů, přidělení dotace, kontrola vyúčtování) by nebylo možno v roce 2006 regionální projekty realizovat. OŠMS proto navrhuje radě kraje vzít na vědomí účast kraje Vysočina při realizaci projektů škol v rámci SIPVZ.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
účast kraje Vysočina při realizaci regionálních projektů SIPVZ v roce 2006 prostřednictvím odboru školství, mládeže a sportu KrÚ a výzvu k předkládání projektů pro školy v kraji Vysočina dle materiálu RK-06-2006-45, př. 1.
Odpovědnost OŠMS
Termín prosinec 2006