Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2006-29

Číslo jednacíRK-06-2006-29
NázevProdej pozemku v k. ú. Čakovice u Pelhřimova a obci Pelhřimov
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuKraj Vysočina se na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina.
Odbor majetkový obdržel žádost manželů Jiřího a Radky Hrnčířových a Jiřího Hrnčíře o odprodej pozemku par. č. 820/4 - ostatní plocha, silnice o výměře 154 m2 v k. ú. Čakovice u Pelhřimova a obci Pelhřimov. Tento pozemek mají žadatelé zaplocen a tvoří součást zahrady u RD v jejich spoluvlastnictví. Pozemek vznikl zaměřením skutečného stavu na základě geometrického plánu č. 101-207/2004 (již v katastru nemovitostí zapsán) a Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov jej vede na listu vlastnictví č. 297 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník uveden kraj Vysočina ve správě příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina přímý prodej pozemku par. č. 820/4 v k. ú. Čakovice u Pelhřimova a obci Pelhřimov žadatelům. Převodem výše uvedeného pozemku dojde ke sjednocení vlastnictví pozemků uvnitř zahrady.
Převáděný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut se správy příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh předpokládá schválení zveřejnění záměru prodeje pozemku na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Pelhřimov souhlasí s prodejem pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s prodejem pozemku.
zveřejnění záměru prodeje pozemku par. č. 820/4 - ostatní plocha, silnice o výměře 154 m2 v k. ú. Čakovice u Pelhřimova a obci Pelhřimov na úřední desce krajského úřadu.
Odpovědnost Odbor majetkový
Termín 30. 4. 2006