Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2006-02

Číslo jednacíRK-06-2006-02
NázevPřijetí daru nemovitostí v k. ú. Částkovice, obec Nová Cerekev
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuUsnesením 015/01/2003/ZK ze dne 18. 2. 2003 schválilo zastupitelstvo kraje uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě s obcí Nová Cerekev, na základě které by kraj Vysočina získal po zařazení místní komunikace obce do silniční sítě silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina pozemky, silniční těleso včetně příslušenství v k. ú. Vlásenice u Pelhřimova, obec Pelhřimov a v k. ú. Částkovice, obec Nová Cerekev. Budoucí darovací smlouva byla uzavřena dne 18. a 19. 3. 2003. Po zařazení místní komunikace do silniční sítě rozhodnutím KUJI 6648/2003/ODSH-St/Zm ze dne 8. 4. 2003 bylo v roce 2004 přistoupeno k uzavření darovací smlouvy. Návrh na vklad vlastnického práva dle darovací smlouvy byl však z důvodu obnovy operátu novým mapováním v k. ú. Částkovice zastaven a Katastrálnímu úřadu pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov předložen nový návrh na vklad vlastnického práva dle darovací smlouvy pouze na pozemky a silniční těleso v k. ú. Vlásenice a jeden pozemek a silniční těleso v k. ú. Částkovice. Pozemek par. č. 797/1 v k. ú. Ćástkovice byl zahrnut do obnovy operátu.
V roce 2005 byla katastrálním pracovištěm v Pelhřimově dokončena obnova operátu a pozemek par. č. 797/1 v k.ú. Částkovice, obec Nová Cerekev byl nově označen jako par. č. 1102 - ostatní plocha, silnice o výměře 7 029 m2. Tento pozemek spolu se silničním tělesem, včetně součástí a příslušenství by měl být podle výše citovaného usnesení zastupitelstva vlastnictvím kraje Vysočina jako silnice III/01930.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí Nová Cerekev darovací smlouvu, kterou obec daruje do vlastnictví kraje pozemek par. č. 1102 - ostatní plocha silnice o výměře 7 029 m2 a silniční těleso na tomto pozemku, včetně všech součástí a příslušenství v k. ú. Částkovice, obec Nová Cerekev.
Uzavřením darovací smlouvy bude dořešen převod místní komunikace od obce Nová Cerekev do vlastnictví kraje, který v důsledku činnosti katastrálního úřadu nebyl zcela dokončen.
Usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout o přijetí daru pozemku a silničního tělesa do vlastnictví kraje.
Dodatkem zřizovací listiny Správy a údržby silnic Pelhřimov bude upraven rozsah svěřeného majetku.
StanoviskaUsnesením 015/01/2003/ZK zastupitelstvo kraje schválilo uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na pozemek par. č. 797 v k. ú. Částkovice a pozemky par. č. 1210/1 a 1210/2 v k. ú. Vlásenice u Pelhřimova a silničního tělesa na těchto pozemcích včetně příslušenství z vlastnictví obce Nová Cerekev do vlastnictví kraje Vysočina ve smyslu § 3 odst. 3 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.
Dle předložených jednotlivých stanovisek všech dotčených orgánů a organizací se Správa a údržba silnic Pelhřimov, příspěvková organizace, vyjádřila jako správce silnic II. a III. třídy k převodu takto: souhlasí s zařazením místní komunikace v k. ú. Částkovice a v k. ú. Vlásenice v délce 0,892 km do tahu silnice III/01930. Navrhovaný úsek silnice je směrově i šířkově vyhovující a vhodným způsobem doplní silniční síť.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s nabytím uvedených nemovitostí do vlastnictví kraje.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout o přijetí daru pozemku par. č. 1102 - ostatní plocha silnice o výměře 7 029 m2 a silničního tělesa na tomto pozemku, včetně všech součástí a příslušenství v k. ú. Částkovice, obec Nová Cerekev z vlastnictví obce Nová Cerekev do vlastnictví kraje Vysočina
Termín 28. 3. 2006