Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2006-10

RK-05-2006-10.doc
Číslo jednacíRK-05-2006-10
NázevKulturní památky ve vlastnictví státu v kraji Vysočina - návrh dopisu ministru kultury
Zpracoval H. Kubíček, K. Lisá
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuMinistr kultury Vítězslav Jandák učinil na pracovním setkání s hejtmany a dalšími zástupci krajů dne 3. 11. 2005 obecnou nabídku převodu kulturních památek ve vlastnictví státu do vlastnictví krajů a požádal hejtmany o předložení seznamu kulturních památek, kterých by se tento převod týkal. Odbor kultury a památkové péče vypracoval podklady, které předložil k projednání Radě kraje Vysočina dne 13. 12. 2006. Rada kraje se seznámila s navrženým seznamem dotčených kulturních památek a zároveň svým usnesením č. 1634/39/2005/RK souhlasila s textem dopisu ministru kultury. Dne 15. 12. 2005 byl dopis pana hejtmana spolu se žádostí o sdělení bližších informací ohledně převodu kulturních památek odeslán ministru kultury Vítězslavu Jandákovi. Dne 24. 1. 2006 obdržel hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil odpověď pana ministra, která je obsažena v příloze č. 1 tohoto materiálu.
Návrh řešení S ohledem na velmi obecný a nekonkrétní obsah odpovědi ministra kultury navrhuje odbor kultury a památkové péče odeslat nový dopis ministru kultury Vítězslavu Jandákovi s požadavkem o upřesnění informací týkajících se možnosti převodu kulturních památek ve vlastnictví státu do vlastnictví krajů a s nabídkou spolupráce při celkovém systémovém řešení problematiky památkové péče. Návrh dopisu hejtmana kraje Vysočina tvoří přílohu č. 2 tohoto materiálu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s návrhem dopisu hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila ministru kultury Vítězslavu Jandákovi dle materiálu RK-05-2006-10, př. 2.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín 10. 2. 2006