Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2006-19

RK-02-2006-19.doc  RK-02-2006-19pr1.doc  RK-02-2006-19pr2.doc  RK-02-2006-19pr3.doc
Číslo jednacíRK-02-2006-19
NázevZáměr dlouhodobých výpůjček ze sbírek Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Zpracoval K. Lisá, J. Komínová
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuNa odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu kraje Vysočina se obrátil ředitel příspěvkové organizace Horácké galerie v Novém Městě na Moravě s žádostí o souhlas s uzavřením smluv na dlouhodobé zápůjčky výtvarných děl ze sbírek Horácké galerie. Jedná se o výpůjčku souboru 8 obrazů na reprezentační výzdobu Poslanecké sněmovny České republiky, opětovnou zápůjčku busty T. G. M. umístěné na náměstí ve Žďáru nad Sázavou a sochu od V. Makovského umístěnou v areálu nemocnice v Novém Městě na Moravě. Bližší specifikace děl a jejich fotografie tvoří přílohy 1, 2, a 3 tohoto materiálu. Předpokládaná doba zápůjčky je na dobu 5 let.
V závěrečných ustanoveních Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina ze dne 17. 5. 2005 je v bodě 2 uvedeno, že pronájem, nájem majetku a výpůjčka majetku na dobu delší než jednoho roku podléhá souhlasu Rady kraje Vysočina. Z tohoto důvodu předkládá odbor kultury a památkové péče radě kraje ke schválení záměr dlouhodobých zápůjček.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče doporučuje souhlasit s dlouhodobými zápůjčkami ze sbírek Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, neboť vybraná díla jsou nainstalována na veřejných prostorách a slouží k reprezentačním účelům. Všechna vystavená díla budou pravidelně kontrolována.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s uzavřením smluv na dlouhodobé zápůjčky ze sbírek Horácké galerie v Novém Městě na Moravě dle materiálů RK-02-2006-19, př. 1, př. 2 a př. 3, za účelem reprezentace a propagace majetku kraje Vysočina.
Odpovědnost ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě; odbor kultury
Termín 31. 1. 2006