Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2006-18

RK-02-2006-18.doc  RK-02-2006-18pr1.doc
Číslo jednacíRK-02-2006-18
NázevProdloužení výpůjčky výtvarných děl ze sbírky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě umístěných v sídle kraje Vysočina
Zpracoval K. Lisá, S. Nováková
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuRada kraje Vysočina schválila na svém zasedání dne 12. 8. 2003 usnesením č. 829/26/2003 RK umístění 23 uměleckých děl ze sbírky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro výstavní účely a reprezentaci v sídle kraje Vysočina a zároveň souhlasila s uzavřením smlouvy o výpůjčce na dobu dvou let. V současné době je v sídle kraje Vysočina Žižkova 57, Jihlava umístěno 14 výtvarných děl. Ostatní díla jsou provizorně uložena v prostorách Krajského úřadu kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava. Vzhledem k tomu, že termín smlouvy již vypršel, požádal ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě o její prodloužení.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje uzavřít na dva roky novou smlouvu o výpůjčce výtvarných děl zapůjčených ze sbírky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, která jsou vystavena v sídle kraje Vysočina a jejichž seznam je uveden v návrhu smlouvy, která tvoří přílohu 1 tohoto materiálu. Dále odbor kultury a památkové péče navrhuje předat Horácké galerii v Novém Městě na Moravě 9 uměleckých děl, která nejsou v sídle kraje Vysočina vystavena ani jiným způsobem využita.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s uzavřením Smlouvy o umístění výtvarných děl ze sbírky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě v sídle kraje Vysočina na dobu dvou let dle materiálu RK-02-2006-18, př. 1, a
ukládá
odboru kultury a památkové péče předat 9 zapůjčených děl ze sbírky Horácké galerie
v Novém Městě na Moravě, která nejsou v sídle kraje Vysočina vystavena ani jiným způsobem využita.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín 28. 2. 2006