Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2006-12

RK-02-2006-12.doc  RK-02-2006-12pr1.doc  RK-02-2006-12pr2.doc
Číslo jednacíRK-02-2006-12
NázevŽádost Vysoké školy obchodní Praha o partnerství v projektu předkládaného v rámci OP RLZ
Zpracoval I. Mahelová
Předkládá M. Černý
Popis problémuV květnu 2005 předložila Vysoká škola obchodní Praha (dále jen "VŠO") žádost o partnerství v projektu "Zvyšování kvality vzdělávání pracovníků cestovního ruchu jako podmínka jejich adaptace na ekonomické a technologické změny ve společnosti", s nímž se ucházela o grant z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. Rada kraje na svém jednání dne 24.5.2005 usnesením č. 0710/18/2005/RK schválila uzavření partnerství v uvedeném projektu. Jelikož v prvním kole výzvy uvedeného operačního programu nebyl předkládaný projekt vybrán k podpoře, předkládá ho VŠO nyní v dopracované podobě opakovaně a v souladu s podmínkami programu opakovaně žádá o deklaraci partnerství v projektu.
Předkládaný projekt je zaměřen na vzdělávání pracovníků v cestovním ruchu na několika úrovních (nekvalifikovaní, stávající zaměstnanci, střední management firem). Pro realizaci jsou vybrány tři regiony, Zlínský kraj, Jihočeský kraj a Vysočina, vzdělávací kursy v nich budou realizovány ve spolupráci s Pedagogickými centry. Navrhovaná role kraje Vysočina v projektu spočívá v konzultaci regionálních vzdělávacích potřeb. Žádné organizační ani finanční závazky z partnerství nevyplývají. Zkrácená verze projektu je přílohou tohoto materiálu (RK- 02-2006-12, př.1).
Návrh řešení Navrhujeme podepsat pro potřeby předložení projektu "Prohlášení o partnerství" dle přílohy RK-02-2006-12, př. 2. Po případném přijetí projektu k podpoře bude s VŠO uzavřena smlouva o partnerství se specifikací náplně partnerství.

Stanovisko:

Stanoviska nebyla vyžádána.
Stanoviska
v návaznosti na usnesení č. 710/18/2005/RK partnerství kraje Vysočina s Vysokou školou obchodní Praha v projektu "Zvyšování kvality vzdělávání pracovníků cestovního ruchu jako podmínka jejich adaptace na ekonomické a technologické změny ve společnosti", předkládaného v rámci 2. výzvy Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů, a to bez finanční podpory kraje Vysočina.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín leden 2006