Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2006-06

RK-02-2006-06.doc
Číslo jednacíRK-02-2006-06
NázevSmlouvy uzavírané příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem Vysočina
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuZastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0205/03/2005/ZK ze dne 17. 5. 2005 "Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina". Příspěvkové organizace kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 oprávněny se souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy na pronájem majetku, který jim byl svěřen do správy nebo si najímat majetek od jiných subjektů k plnění svého hlavního poslání, na dobu delší než 1 rok. Dle metodického pokynu návrhy s takovými majetkoprávními úkony v případě nemovitého majetku předkládá radě kraje odbor majetkový. O udělení souhlasu požádala organizace zřizovaná krajem Vysočina:
Střední průmyslová škola stavební, Střední odborné učiliště stavební a Odborné učiliště, Třebíč
- nájem pozemku stavební parcela č. 357 o výměře 288 m2 a pozemku stavební parcela č. 421 o výměře 247 m2, včetně nemovitostí na nich umístěných, bytové jednotky 3+1 v objektu č.p. 142, vše v obci a kat. území Rouchovany od Dětského domova se školou, Jihlava pro účely zajištění praktické výuky a vzdělávání žáků a studentů. Nájemní vztah navržen na dobu určitou do 30. 6. 2007, nájemné sjednáno ve výši 28.920,-- Kč/rok, výpovědní lhůta tři měsíce
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
- nájem nebytovým prostor 648,43 m2 v domě č.p. 19 na Havlíčkově nám. od města Havlíčkův Brod. Nájemní vztah navržen na dobu neurčitou, s možností výpovědi s šestiměsíční výpovědní lhůtou, nájemné sjednáno ve výši 300.000,- Kč/rok, s možností úpravy nájemného o roční míru inflace. Nájemce se dále zavazuje hradit běžnou údržbu a opravy do maximální částky 90.000 Kč ročně. Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod předmět pronájmu užívá na základě nájemní smlouvy NB-č.1/93 uzavřené dne 15. 2. 1993 a smlouvy o zřízení věcného břemene uzavřené dne 6. 1. 1995. Návrh předpokládá, že na základě udělení souhlasu RK s uzavřením nové nájemní smlouvy, bude platnost nájemní smlouvy uzavřené dne 15. 2. 1993 a smlouvy o zřízení věcného břemene uzavřené dne 6. 1. 1995, ukončena dohodou smluvních stran
Domov důchodců Ždírec
- pronájem části nemovitosti domova důchodců č.p. 49 Ždírec ve prospěch nájemce fy M-SOFT spol. s r. o. Jihlava za účelem umístění zařízení včetně antén, radiového pojítka pro obec Žďírec a počítačové sítě provozované nájemcem. Nájemní vztah navržen na dobu neurčitou za úplatu ve výši 6.000,- Kč/rok, úhrada elektrické energie bude realizována dle skutečného odběru.
Návrh řešení Dle § 59 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je mimo jiné radě kraje vyhrazeno udělovat souhlas s uzavřením nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Záměr kraje pronajmout nemovitý majetek na dobu delší než 90 dnů, vyjma pronájmu bytů, podléhá zveřejnění po dobu 30 dnů na úřední desce, před rozhodnutím v radě kraje.
StanoviskaOdbor školství, mládeže a sportu nemá z hlediska koncepčního námitky proti uzavření smlouvy o nájmu nebytových prostor pro účely zajištění praktické výuky a vzdělávání žáků a studentů Střední průmyslové školy stavební, Středního odborného učiliště stavebního a Odborného učiliště, Třebíč, Kubišova 1214 na dobu určitou do 30. 6. 2007. Od školního roku 2007/8 bude možné praktickou výuku zajistit v objektech školy.
Odbor kultury a památkové péče nemá námitek k uzavření nájemní smlouvy. Roční nájemné je zohledněno od roku 2006 v příspěvku na provoz Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace.
souhlasí
s uzavřením nájemních smluv na užívání nemovitého majetku dle materiálu RK-02-2006-06.
Odpovědnost odbor majetkový, ředitelé příspěvkových organizací
Termín 2006- 1- 31