Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2006-13

RK-01-2006-13.doc
Číslo jednacíRK-01-2006-13
NázevRozšíření silnice a rekonstrukce autobusových zastávek v obci Ruda
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj Vysočina vlastní mimo jiné pozemek par. č. 1824 - ost. pl., silnice v k. ú. Ruda u Velkého Meziříčí a obci Ruda, který získal na základě zákona 157/2000 Sb. O přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. Tento pozemek je veden u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Velké Meziříčí na LV 87 pro uvedené k. ú. a obec a je silničním pozemkem silnice II/602.
Na kraj se obrátila obec Ruda se žádostí o souhlas s rekonstrukcí autobusových zastávek na silnici II/602. Touto přestavbou má být dotčen uvedený pozemek tím, že na jeho části budou vybudována protilehlá nástupiště včetně zastávkových pruhů. Obec Ruda počítá s tím, že po dokončení rekonstrukce bude na základě geom. plánu, vyhotoveného na náklady obce, provedeno majetkoprávní vypořádání stavby.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas s rekonstrukcí autobusových zastávek včetně rozšíření silnice za podmínek, stanovených SÚS Žďár nad Sáz. Po realizaci stavby bude provedeno majetkoprávní vypořádání jak stavby zastávkových pruhů, tak případně zastavěných pozemků kraje stavbami ve vlastnictví obce.
Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s rekonstrukcí autobusových zastávek a zastávkových pruhů.
StanoviskaSouhlasná stanoviska SÚS Žďár nad Sáz. ze dne 9. 12. 2005 a 22. 12. 2005.
souhlasí
s provedením rekonstrukce autobusových zastávek a zastávkových pruhů na pozemku par. č. 1824 - ost. pl., silnice v k. ú. Ruda u Velkého Meziříčí a obci Ruda.
Termín leden 2006