Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2006-07

RK-01-2006-07.doc
Číslo jednacíRK-01-2006-07
NázevRozšíření silnice a přestavba autobusové zastávky v obci Knínice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj Vysočina vlastní mimo jiné pozemek par. č. 1165/2 - ost. pl., silnice v k. ú. a obci Knínice, který získal na základě zákona 157/2000 Sb. O přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Jihlava. Tento pozemek je veden u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Jihlava na LV 71 pro uvedené k. ú. a obec a je silničním pozemkem silnice II/410.
Na kraj se obrátila obec Knínice se žádostí o souhlas s přestavbou autobusové zastávky na silnici II/410. Touto přestavbou má být dotčen uvedený pozemek tím, že na jeho části budou vybudována protilehlá nástupiště včetně zastávkových pruhů. Obec Knínice počítá s tím, že po dokončení rekonstrukce bude na základě geom. plánu, vyhotoveného na náklady obce, provedeno majetkoprávní vypořádání jak stavby, tak případně i pozemku.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas s přestavbou autobusové zastávky včetně rozšíření silnice za podmínek, stanovených SÚS Jihlava. Po realizaci stavby bude provedeno majetkoprávní vypořádání jak stavby zastávkových pruhů, tak případně zastavěných pozemků kraje chodníky.
Návrh usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s přestavbou autobusové zastávky a zastávkového pruhu.
StanoviskaSouhlasné stanovisko SÚS Jihlava ze dne 24. 5. 2004.
souhlasí
s přestavbou autobusové zastávky a zastávkových pruhů na pozemku par. č. 1165/2 - ost. pl., silnice v k. ú. a obci Knínice.
Termín leden 2006