Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2005-10

RK-40-2005-10.doc
Číslo jednacíRK-40-2005-10
NázevNávrh rozpočtového opatření - neinvestiční dotace ze státního rozpočtu pro projekt kraje Vysočina "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina"
Zpracoval O. Popelová
Předkládá M. Černý
Popis problémuUsnesením č. 1186/28/2005 rozhodla rada kraje o nabytí peněž ve formě dotace ze státního rozpočtu a iniciativy Společenství INTERREG III A pro projekt Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic (Usnesení 1186/28/2005/RK Rada kraje rozhodla o nabytí peněz ve formě dotace ve výši Kč 798 400,- za podmínek daných Rozhodnutím o účasti státního rozpočtu a strukturálních fondů EU na financování akce (projektu) a Smlouvou o financování v rámci Iniciativy Společenství INTERREG III A pro projekt "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina")
V souladu s rozhodnutím o přidělení dotace na výše uvedený projekt obdržel kraj Vysočina dne 25.11.2005 Oznámení o limitu výdajů na částku 50 000,- Kč.
Návrh řešení ORR navrhuje radě kraje schválit povýšení rozpočtu příjmů i výdajů výše uvedeného projektu o neinvestiční dotaci ve výši 50 000,- Kč.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením a s přijetím účelové dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR na financování projektu "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina" v rámci programového financování evropských projektů ve výši 50 tis. Kč.
zvýšení příjmové části rozpočtu kraje (položka 4116 - Ostatní neinvestiční přijaté dotace ze státního rozpočtu) o účelovou dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR poskytnutou v rámci programového financování ISPROFIN ve výši 50 tis. Kč a zvýšení výdajové části rozpočtu ORJ 9000 - regionální rozvoj § 3636 - Územní rozvoj, položky 5169 - nákup ostatních služeb o tuto částku na financování projektu v rámci Iniciativy Společenství INTERREG III A "Terénní mapování sítě jezdeckých stezek a koňských stanic v kraji Vysočina".
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje, ekonomický odbor
Termín 31. 12. 2005