Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2005-02

RK-40-2005-02.doc
Číslo jednacíRK-40-2005-02
NázevStavba cyklostezky a budoucí darování nemovitosti v k. ú. Velká Bíteš
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj je mimo jiné vlastníkem silničního pozemku par. č. 3009/1 - ost. pl., silnice v k. ú. a obci Velká Bíteš, který vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a který je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastr. pracovištěm Velké Meziříčí na LV 420 pro uvedené k. ú. a obec.
Město Velká Bíteš hodlá vybudovat na části uvedeného pozemku vedle stávající vozovky cyklostezku za přispění SFDI a z tohoto důvodu se obrátilo na kraj se žádostí o souhlas se stavbou této cyklostezky. Město Velká Bíteš nechá na vlastní náklady po jejím dokončení uvedenou stavbu zaměřit.
Pro získání dotace ze SFDI je třeba, aby žadatel prokázal vlastnické nebo jiné právo k pozemku, který má být zastavěn.
Návrh řešení Protože stavba má řešit zvýšení bezpečnosti silničního provozu na silnici III/3791 doporučuje odbor majetkový po konzultaci se SÚS Žďár nad Sázavou radě kraje vyslovit souhlas se stavbou cyklostezky na části pozemku par. č. 3009/1 v k. ú. a obci Velká Bíteš. Pro sjednocení vlastníka stavby a pozemku, na kterém bude cyklostezka postavena doporučuje odbor majetkový provést po jejím dostavění majetkoprávní vypořádání zastavěné části uvedeného pozemku.
Usnesení předpokládá souhlas se stavbou cyklostezky na pozemku par. č. 3009/1 v k. ú. a obci Velká Bíteš, schválení zveřejnění záměru darování cyklostezkou zastavěné části tohoto pozemku a doporučení zastupitelstvu kraje schválit darování cyklostezkou zastavěné části uvedeného pozemku městu Velká Bíteš.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Žďár nad Sázavou vyslovila dne 21. 11. 2005 souhlas se stavbou i s převodem pozemku za předpokladu, že nebude požadována městem údržba silnice nad rozsah přilehlé volné tratě.
ODSH kraje vyslovil souhlas s převodem dne 12. 12. 2005.
souhlasí
se stavbou cyklostezky na pozemku par. č. 3009/1 v k. ú. a obci Velká Bíteš;
zveřejnění záměru darovat část pozemku par. č. 3009/1 v k. ú. a obci Velká Bíteš zastavěnou cyklostezkou městu Velká Bíteš a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemku par. č. 3009/1 v k. ú. a obci Velká Bíteš zastavěnou cyklostezkou městu Velká Bíteš.
Termín 2006