Detail materiálu pro radu čj. RK-39-2005-04

Číslo jednacíRK-39-2005-04
NázevProdej pozemků v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátili p. Josef Škvor, bytem Ledeč nad Sázavou, Pivovarská 597 a p. František Hotovec, bytem Ledeč nad Sázavou, Pivovarská 634 se žádostí o odkoupení částí pozemku par. č. 2332/4 - ost. plocha, silnice o výměře 4 406 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou. Žadatelé na základě pravomocného stavebního povolení zrealizovali na svých pozemcích stavby garáží a při kolaudaci zjistili podle geometrického plánu č. 1733-157/2005 ze 3. 11. 2005, že nepatrnou částí stavby garáží zasáhli do výše uvedeného pozemku. U obou žadatelů je jedná o výměru 1 m2. Z předloženého geometrického plánu vyplývá, že u Josefa Škvora se jedná o část pozemku nově označenou jako pozemek st. par. č. 2286 - zast. plocha garáž o výměře 1 m2 a u Františka Hotovce se jedná o část nově označenou jako pozemek st. par. č. 2287 o výměře 1 m2, oba v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou.
Návrh řešení OM navrhuje oba nově vzniklé pozemky st. par. č. 2286 - zast. plocha garáž o výměře 1 m2 a st. par. č. 2287 - zast. plocha, garáž o výměře 1 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou žadatelům prodat. K zastavění uvedených pozemků došlo neúmyslně a žadatelé okamžitě po zjištění požádali o nápravu vzniklého stavu žádostí o odprodej zastavěné části. Jedná se o pozemky, které jsou pro kraj, resp. Správu a údržbu silnic nepotřebné a nevyužitelné. Dle sdělení SUS Havlíčkův Brod není zastavění pozemku v rozsahu 1 m2 pro každého žadatelé překážkou silničního provozu a do budoucna se počítá, že daném místě bude vystavěn chodník. Návrh je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2., neboť žadatelé vlastní pozemky související s pozemkem, který má být předmětem prodeje a jsou vlastníkem stavby stojící na požadovaném pozemku.
Prodej pozemků předpokládá jako podmínku tohoto právního úkonu zveřejnění záměru prodeje na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude zastupitelstvu kraje předložen návrh na schválení prodeje pozemků do vlastnictví žadatelů a současně dodatkem zřizovací listiny Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod upraven rozsah svěřeného majetku.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod souhlasí s prodejem garáží zastavěných částí pozemku, nejedná se o překážku silničního provozu a do budoucna se počítá, že v těchto místech bude vybudován chodník.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s prodejem uvedených pozemků.
zveřejnění záměru prodat pozemky st. par. č. 2286 - zast. plocha garáž o výměře 1 m2
a st. par. č. 2287 - zast. plocha, garáž o výměře 1 m2 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou, vzniklých na základě geometrického plánu č. 1733-157/2005 z pozemku par. č. 2332/4.
Termín 31. 12. 2005