Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2005-59

RK-38-2005-59.doc  RK-38-2005-59pr1.doc
Číslo jednacíRK-38-2005-59
NázevDodatek "Smlouvy o financování projektu ROWANet ze SROP"
Zpracoval V. Jáchim
Předkládá P.Pavlinec
Popis problému21.6.2005 byla podepsána "Smlouva o financování projektu Společného regionálního operačního programu" pro projekt krajské páteřní sítě ROWANet. V této smlouvě bylo na základě schválené žádosti o financování projektu z července 2004 stanoveno jako datum ukončení realizace projektu 1.12.2005.
V rámci současných aktivit projektu byla Vysočina požádána firmou Optokon Co. Ldt. s.r.o. jako dodavatelem části optické trasy a pasivních prvků pro ROWANet o možnost posunutí předání části plnění. K tomuto posunu došlo z důvodu zpoždění prací při přípravě optické trasy v lokalitě Havlíčkův Brod.
Vysočina zažádala o posunutí termínu dokončení projektu na 15.3.2006 u Centra pro regionální rozvoj - NUTS2 Jihovýchod. Žádosti bylo vyhověno, proto předkládáme radě kraje ke schválení dodatek ke smlouvě o financování, kterým se mění termín dokončení projektu ROWANet a posunuje se také vypracování závěrečné zprávy na duben 2006.
Návrh řešení V souladu s ustanovením § 59 odst. 2 písm. a) zákona č. 129/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů rozhoduje rada kraje o nabytí a převodu movitých věcí na kraj včetně peněz. Dodatek mění smlouvu, která obsahuje podmínky, za nichž budou kraji poskytnuty finanční prostředky na realizaci individuálního projektu - Krajská páteřní optická vysokokapacitní síť - ROWANet.
Navrhujeme schválit dodatek smlouvy o financování projektu Společného regionálního operačního programu (RK-38-2005-59-PR1).
StanoviskaOddělení právní a krajského živnostenského úřadu:
Oddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu dodatku připomínky
Dodatek smlouvy o financování projektu Společného regionálního operačního programu mezi krajem Vysočina a Českou republikou, za kterou jedná Ministerstvo pro místní rozvoj, dle materiálu RK-38-2005-59, př. 1.
Odpovědnost OI
Termín prosinec 2005