Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2005-32

NázevPosílení sítě MAN Jihlava kraje Vysočina
Zpracoval P. Pavlinec
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuKraj Vysočina provozuje od roku 2004 tzv. Metropolitní síť Jihlava (MAN). Jde o kombinovanou optickou a mikrovlnou telekomunikační infrastrukturu, která poskytuje služby organizacím zřizovaným kraje se sídlem na území města Jihlavy. V současné době síť propojuje celkem 20 organizací pomocí 30ti přípojných bodů a poskytuje služby vysokokapacitního internetu (Cesnet2), privátní spojů, zálohovací infrastruktury, hostingu a pod.
Projekt MAN sítě z roku 2003 počítal s topologií, která propojí určitý počet organizací a služeb. K dnešnímu datu jsou některé úseky sítě využity ze sta procent. Doplnění dalších služeb popř. připojení dalších organizací lze realizovat posílením kabelové infrastruktury poměrně jednoduchým tzv. "zafouknutím" optického kabelu do volných chrániček nebo nasazením některé z WDM pasivních technologií (optický vlnový multiplex).
Návrh řešení S ohledem na stávající tržní poptávku po kabelových kapacitách na území města navrhujeme vyhlásit zakázku kraje na posílení optické infrastruktury pomocí zafouknutí dalších vláken. Zakázka kraje (viz. příloha č.1) počítá i s kombinovaným modelem, kdy kraj nebude vlastníkem všech vláken nově zafukovaného optického kabelu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
vyhlášení zakázky kraje na Posílení sítě MAN Jihlava kraje Vysočina dle materiálu
RK-37-2005-32, př. 1, a
jmenuje
komisi pro posouzení a hodnocení nabídek dle materiálu RK-37-2005-32, př. 2.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín prosinec 2005