Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2005-31

RK-36-2005-31.doc  RK-36-2005-31pr1.tif  RK-36-2005-31pr2.tif
Číslo jednacíRK-36-2005-31
NázevPoskytnutí dotace ze zvláštního účtu kraje Vysočina na předsanační práce u skládky průmyslových odpadů v k.ú. Nový Rychnov
Zpracoval P. Bureš, J. Mikyna, R. Zvolánek
Předkládá I. Rohovský
Popis problémuDne 07.11.2005 byla na Krajský úřad kraje Vysočina, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství doručena žádost Obce Dolní Cerekev (viz příloha č. 1 tohoto materiálu) o navýšení finančních prostředků poskytnutých této obci ze zvláštního účtu kraje Vysočina (zřízeného podle § 42 odst. 4 zákona č. 254/2001 Sb. o vodách a o změně některých zákonů /vodní zákon/, ve znění pozdějších předpisů) na předsanační práce za účelem přípravy sanace staré ekologické zátěže - skládky průmyslových odpadů v k.ú. Nový Rychnov o 59 685,- Kč. Usnesením zastupitelstva kraje č. 0152/02/2005/ZK ze dne 29.03.2005 bylo Obci Dolní Cerekev schváleno poskytnutí dotace z rozpočtu kraje Vysočina na rok 2005 ze zvláštního účtu na předsanační práce související se sanací skládky průmyslových odpadů v k.ú. Nový Rychnov v celkové výši 636 493,- Kč včetně DPH, což činilo 100 % požadovaných finančních prostředků.
Návrh řešení V současné době je Obcí Dolní Cerekev podána žádost na Státní fond životního prostředí ČR (dále "SFŽP") v rámci Operačního programu Infrastruktura na realizaci sanačních prácí na výše uvedené skládce odpadů. K této žádosti bylo třeba vypracovat projektovou dokumentaci (dále jen "PD") na sanaci této skládky. Původně byla PD vypracována na 5-leté období sanace, po získání nových informací ze SFŽP v červnu 2005 musela být projektová dokumentace přepracována na 2-leté období sanačních prací z důvodu 2-letého zúčtovacího období SFŽP. Pro podání žádosti na SFŽP bylo tedy nutné přepracovat již hotovou verzi PD, čímž došlo k navýšení nákladů na PD o 59 685,- Kč. Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství doporučuje poskytnutí dotace ze zvláštního účtu kraje Vysočina na předsanační práce v plné výši 59 685,- Kč, což činí 100 % požadovaných finančních prostředků, které budou poskytnuty na základě dodatku č. 1 smlouvy o poskytnutí finančních prostředků ze zvláštního účtu uzavřené mezi krajem Vysočina a Obcí Dolní Cerekev, která byla podepsána dne 14.04.2005 (viz příloha č. 2 tohoto materiálu).
StanoviskaNávrh poskytnutí finančních prostředků byl konzultován s dotčenými odbory krajského úřadu. Jejich připomínky byly zapracovány do předkládaného materiálu.

Ekonomický odbor:
Bez připomínek.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit poskytnutí dotace Obci Dolní Cerekev z rozpočtu kraje roku 2005 ze zvláštního účtu na předsanační práce související s přípravou sanace skládky průmyslových odpadů v k.ú. Nový Rychnov v celkové výši 59 685,- Kč, což činí 100 % požadovaných finančních prostředků.
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 29. 11. 2005