Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2005-22

NázevZměna zástupce Kraje Vysočina v Monitorovacím výboru SROP
Zpracoval Z. Ganzwohlová
Předkládá J. Moudrá
Popis problémuDohled nad realizací Společného regionálního operačního programu (dále jen "SROP") zajišťuje Monitorovací výbor SROP na úrovni celé České republiky a také výbory regionálního rozvoje jako monitorovací podvýbory v jednotlivých regionech soudržnosti.
Kraj Vysočina v Monitorovacím výboru SROP ve volebním období 2004-2008 zastupují:
RNDr. Miloš Vystrčil a Ing. František Dohnal.
Dne 3. 11. 2005 Ing. František Dohnal rezignoval na veškeré funkce v krajské samosprávě kraje Vysočina.
Návrh řešení Členství v Monitorovacím výboru SROP ČR upravuje Statut Monitorovacího výboru (viz. příloha č. 1). Výbor je složen ze zástupců navržených příslušnými organizacemi a institucemi zastupujícími státní správu, samosprávu, hospodářské, sociální a profesní partnery, nestátní neziskové organizace, regionální a další partnery, přičemž při jejich jmenování je uplatňován princip partnerství a rovných příležitosti.
Členy výboru a jejich náhradníky jmenuje a odvolává ministr pro místní rozvoj.

V souladu s § 59 odstavcem 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů, je orgánem kraje zmocněným k navržení člena Monitorovacího výboru rada kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
navrhuje
Ministru pro místní rozvoj ČR:
* odvolat současného člena Monitorovacího výboru SROP ČR Ing. Františka Dohnala, a to z důvodu jeho rezignace ze všech funkcí samosprávy kraje Vysočina;
* schválit jako člena Monitorovacího výboru SROP ČR ve volebním období 2004 - 2008 za kraj Vysočina ...............
Odpovědnost oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod Krajského úřadu kraje Vysočina
Termín 15. 11. 2005