Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2005-14

Číslo jednacíRK-35-2005-14
NázevVýkup pozemku v k. ú. Mostiště a obci Velké Meziříčí
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuOdbor majetkový obdržel od Jiřího Koudely, Antonína Koudely a Martina Jandy žádost o provedení výkupu pozemků zastavěných silnicemi III/35433 a III/36049 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí.
Protože tyto silnice nejsou majetkoprávně vypořádány, nechal odbor majetkový (dále jen OM) vyhotovit geometrický plán č. 261-51/2005. Na jeho základě se m.j. zjistilo, že nově vzniklý pozemek par. č. 881/8 - ostatní plocha, silnice o výměře 178 m2 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí se nachází ve vlastnictví manželů Martina a Eriky Jandových, bytem Mostiště 49, PSČ 594 01 Velké Meziříčí.
Po obdržení geometrického plánu vypočítal OM hodnotu vykupovaného pozemku podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů ve výši 12 290,-Kč, t.j. 69,- Kč/m2.
Žadatelům byl zaslán návrh kupní smlouvy, kde jim OM navrhl výše uvedenou cenu. Žadatelé s návrhem smlouvy souhlasili.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vykoupit pozemek par. č. 881/8 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí od žadatelů, protože se nachází pod tělesem silnice III/35433.
Po schválení nabytí pozemku do vlastnictví kraje zastupitelstvem kraje a po podpisu smluvních stran budou smlouvy předloženy příslušnému katastrálnímu úřadu k provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Povolením vkladu se smlouva stane účinná. Tím dojde ke sjednocení vlastnictví stavby a pozemku.
Nabytý pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vložen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou.
Návrh předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje schválit výkup pozemku do vlastnictví kraje.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Žďár nad Sázavou souhlasí s výkupem pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s výkupem pozemku.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit koupi pozemku zaměřeného geometrickým plánem č. 261-51/2005 par. č. 881/8 - ostatní plocha, silnice o výměře 178 m2 v k. ú. Mostiště u Velkého Meziříčí a obci Velké Meziříčí od manželů Martina a Eriky Jandových, bytem Mostiště 49, PSČ 594 01 Velké Meziříčí, do vlastnictví kraje Vysočina za kupní cenu 12 290,- Kč.
Termín 29. 11. 2005