Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2005-06

RK-35-2005-06.doc
Číslo jednacíRK-35-2005-06
NázevProdej pozemku v k. ú. a obci Želiv
Zpracoval Z. Ošmerová
Popis problémuVysočina se stala na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 vlastníkem silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina. Kraj převzal z vlastnictví České republiky silniční majetek s nevypořádanými vlastnickými vztahy s fyzickými a právnickými osobami.
Na odbor majetkový se obrátili manželé Hnátovi se žádostí o odkoupení stavebního pozemku par. č. 230/4 o výměře 2 m2 v katastrálním území Želiv, který je zastavěn garáží v jejich vlastnictví.
Pozemek par. č. st. 230/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 2 m2 je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Pelhřimov na listu vlastnictví č. 688 pro katastrální území a obec Želiv. Jako vlastník je zde uvedena Vysočina ve správě příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Na stavebním pozemku se nachází část budovy bez čísla popisného nebo evidenčního - garáž zapsaná na listu vlastnictví č. 432 v katastrálním území a obci Želiv pro manžele Jaroslava a Libuši Hnátovy, bytem Želiv, Na Struhách 275.
Na základě stanoviska SÚS Pelhřimov a místního šetření bylo zjištěno, že pozemek par. č. st. 230/4 je zastavěn garáží, leží mimo silnici a je pro SÚS nepotřebný a nevyužitelný. Pozemek je v inventuře SÚS veden v částce 61,- Kč.
Rada kraje usnesením č. 1129/27/2005/RK ze dne 30. 8. 2005 schválila zveřejnění záměru prodeje výše uvedeného pozemku.
Zveřejnění záměru prodeje pozemku bylo vyvěšeno na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina v souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), v platném znění od 16. 9. 2005 do 17. 10. 2005.
Vlastníkům byl zaslán návrh kupní smlouvy, se kterým souhlasí a pozemek par. č. st. 230/4 za kupní cenu ve výši 70,- Kč koupí. Kupní cena byla stanovena podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a činí 35,- Kč/m2.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že pozemek par. č. st. 230/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 2 m2 v k. ú. a obci Želiv je zastavěn garáží ve vlastnictví manželů Jaroslava a Libuše Hnátových, navrhuje odbor majetkový uzavřít s žadateli kupní smlouvu a sjednotit tak vlastnictví pozemku a stavby. Návrh přímého prodeje předem vybranému zájemci je v souladu Čl. II odst. (3) Zásad Zastupitelstva kraje vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina. Dodatkem zřizovací listiny bude prodaný pozemek vyjmut ze správy SÚS Pelhřimov.
Návrh předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje schválit prodej pozemku par. č. st. 230/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 2 m2 v k. ú. a obci Želiv do vlastnictví manželů Jaroslava a Libuše Hnátových, bytem Želiv, Na Struhách 275 za kupní cenu 70,- Kč.
StanoviskaSÚS Pelhřimov souhlasí s prodejem pozemku par. č. st. 230/4 v k. ú. a obci Želiv do vlastnictví manželů Jaroslava a Libuše Hnátových.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s prodejem pozemku par. č. st. 230/4 v k. ú. a obci Želiv do vlastnictví manželů Jaroslava a Libuše Hnátových.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit prodej pozemku par. č. st. 230/4 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 2 m2 v k. ú. a obci Želiv do vlastnictví manželů Jaroslava a Libuše Hnátových, bytem Želiv, Na Struhách 275, za kupní cenu 70,- Kč.
Termín 2005