Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2005-09

RK-33-2005-09.doc  RK-33-2005-09pr1.xls  RK-33-2005-09pr2.xls
Číslo jednacíRK-33-2005-09
NázevVýkup pozemků pro stavbu "II/360 Štěpánovice - Jaroměřice n. R., křižovatka Vacenovice - 1.etapa"
Zpracoval: F. Vak
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k zahájení přípravy je zařazena i stavba "II/360 Štěpánovice-Jaroměřice n. R., křižovatka Vacenovice - 1. etapa". Celková délka řešeného úseku je dle pasportu silnic 1,675 km. Začátek úpravy je cca v km 137,619 na křižovatce se silnicí III/36076 (Štěpánovice v km 137,613) a konec úpravy I. etapy v km pasportu 139,309, tj. 80 m za křižovatkou se silnicí III/36077 (Vacenovice v km 139,229). Stávající úsek silnice je v havarijním stavu s šířkou zpevněné části 5,5 - 5,9 m. Projektová dokumentace řeší celkovou rekonstrukci stávajícího úseku silnice s rozšířením na šířkovou kategorii S 7.5/70 a stavbu nového mostu místo nevyhovujícího stávajícího mostu.
V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou, předběžně zaměřenou geometrickými plány, přistoupit k majetkoprávnímu vypořádání, aby bylo možné požádat příslušný stavební úřad o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na uvedenou akci.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy pozemky dle materiálu RK-33-2005-09 př. 1 a 2 od jejich vlastníků vykoupit za cenu stanovenou dohodou, která odpovídá ceně stanovené pro pozemky pod silnicemi zjištěné podle vyhlášky č. 540/2002 Sb.,ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů v uvedené lokalitě. Cena porostů na vykupovaných pozemcích bude zjištěna soudním znalcem pouze podle citované vyhlášky. S vlastníky - městem Jaroměřice n. R., obcí Výčapy a ČR-Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových bude jednáno o bezúplatném převodu jejich pozemků. V případě neúspěšného jednání bude třeba pozemky za uvedenou cenu uvedenou v přílohách od těchto subjektů odkoupit. Uvedené ceny pozemků v přílohách odpovídají nynější výši ceny, která by byla zjištěna platným oceňovacím předpisem.
Náklady na výkupy pozemků a trvalých porostů budou kryty ze schváleného rozpočtu, kapitoly Nemovitý majetek, Investice v dopravě. Akce bude zařazena do přílohy M4 samostatným materiálem.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje schválit nabytí pozemků v rozsahu a cenách uvedených v materiálu RK-33-2005 př.1 a 2 a trvalých porostů do vlastnictví kraje.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit:
* nabytí pozemků pro stavbu " II/360 Štěpánovice-Jaroměřice n.R., křižovatka Vacenovice - 1. etapa" v rozsahu a za ceny uvedené v materiálech RK-33-2005-09, př. l a př. 2;
* nabytí porostů rostoucích na nabývaných pozemcích za cenu zjištěnou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb.,ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín listopad 2005