Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2005-35

RK-31-2005-35.doc  RK-31-2005-35pr1.doc
Číslo jednacíRK-31-2005-35
NázevZakázka: "Zpracování Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod pro programovací období 2007-2013"
Zpracoval V. Kotrbová
Předkládá M. Černý
Popis problémuOdbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen "ORR") zadal v souladu s Pravidly pro zadávání veřejných zakázek, zakázek kraje Vysočina a zakázek příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina zakázku na "Zpracování Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod pro programovací období 2007-2013".
Zakázka kraje byla zakázkou, kdy peněžité plnění nepřekročí limit 2 000 000 Kč bez DPH, proto nebylo při výběru dodavatele postupováno podle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů.
Komise pro posouzení a hodnocení nabídek jmenovaná hejtmanem kraje na svém zasedání dne 29. 9. 2005 doporučila zadavateli zrušit výběrové řízení, a to z důvodu, že žádná z nabídek nesplnila požadavky výzvy pro předložení nabídek.
Byly předloženy tři nabídky, z nichž jedna byla vyřazena za nesplnění kvalifikace zájemců - nebylo doloženo čestné prohlášení se všemi náležitostmi a další dvě nabídky nebyly kompletní z hlediska celistvosti návrhu smlouvy.
Z pohledu obsahu a ceny předložené nabídky se jako nejvhodnější jevila nabídka společnosti ELBONA a.s., IČ 27160831. Společnost ELBONA, a.s. disponuje širokou škálou odborníků v oblasti regionální a strukturální politiky. Je také zpracovatelem Metodiky pro zpracování operačních programů pro období 2007 - 2013. Zadavatelem zakázky bylo Ministerstvo pro místní rozvoj, odbor Rámce podpory společenství.
Návrh řešení Na základě doporučení komise pro posouzení a hodnocení nabídek hejtman kraje Vysočina rozhodl dne 3. 10. 2005 o zrušení výběrového řízení.
Vzhledem k tomu, že je v nejbližší době nutné zpracovat dokument ROP pro Region soudržnosti NUTS 2 Jihovýchod, bylo se zástupci Jihomoravského kraje dohodnuto navrhnout Radě kraje Vysočina vyhlásit výzvu jednomu zájemci o zakázku v souladu v čl. IV. Smlouvy o spolupráci krajů (dále jen "Smlouva o spolupráci"). Vzhledem k existenci Smlouvy o spolupráci bude zakázka zadána oba kraji společně a v tomto směru je koncipován i text zadání.
Dle ustanovení čl. IV. odst. 1 písm. c) zpracuje jeden z krajů text zadání a návrh oznámení zadávacího řízení a předá je druhé smluvní straně k vyjádření a schválení.
Text výzvy k předložení nabídky a zadávací dokumentace byly projednány a odsouhlaseny zástupci Jihomoravského kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
text zadání zakázky a Výzvu jednomu zájemci na zakázku podle materiálu
RK-31-2005-35, př. 1, a
navrhuje
Jihomoravskému kraji schválit v souladu s čl. IV. odst. 1 písm. c) Smlouvy o spolupráci text zadání zakázky a Výzvu jednomu zájemci na zakázku podle materiálu RK-31-2005-35, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín říjen 2005