Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2005-22

NázevPOVV 2005 - žádost obce Borovnice o převod dotace
Zpracoval D. Vichr
Předkládá M. Černý
Popis problémuUsnesením zastupitelstva kraje č. 0140/02/2005/ZK ze dne 29.3. 2005 byla obci Borovnice v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny (POVV) přidělena dotace ve výši 150.000,- Kč na akci "Výměna střechy na budově obecního úřadu". Během předběžné kontroly, která předchází podpisu smlouvy o poskytnutí podpory, bylo zjištěno, že přestože obec požádala v dostatečném předstihu o vydání stavebního povolení, nebude toto povolení z důvodů popsaných v příloze v letošním roce vydáno a proto nemůže obec v letošním roce akci zrealizovat.
Z tohoto důvodu požaduje obec o převod dotace na akci "Oprava budovy OÚ", v rámci které bude provedena oprava technické infrastruktury budovy (odpady, elektrické rozvody, rozvody vody, vytápění), která nevyžaduje stavební povolení.
Žádost obce je součástí přílohy č.1.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že se jedná o tutéž budovu a nedojde tudíž ke změně typu akce, doporučuje odbor regionálního rozvoje radě kraje umožnit převod dotace. I po změně předmětu dotace zůstane využití podpory plně v souladu se schválenými Zásadami ZK.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit převod dotace u obce Borovnice ve výši 150 tis. Kč z akce "Výměna střechy na budově obecního úřadu" na akci "Oprava budovy OÚ".
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 18. 10. 2005