Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2005-21

RK-30-2005-21.doc
Číslo jednacíRK-30-2005-21
NázevSmlouvy uzavírané příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem Vysočina
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuZastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0205/03/2005/ZK ze dne 17. 5. 2005 "Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina". Příspěvkové organizace kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 oprávněny se souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy na pronájem majetku, který jim byl svěřen do správy nebo si najímat majetek od jiných subjektů k plnění svého hlavního poslání, na dobu delší než 1 rok. Dle metodického pokynu návrhy s takovými majetkoprávními úkony v případě nemovitého majetku předkládá radě kraje odbor majetkový. O udělení souhlasu požádala organizace zřizovaná krajem Vysočina:
Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod
- pronájem části pozemku parc. č. 2259/3 v kat. území Ledeč nad Sázavou u silnice II/130 za účelem umístění reklamního poutače o ploše 3 m2, ve prospěch nájemce Libuše Danešové, Habrek 39, IČ: 14919036. Nájemné za umístění reklamního poutače sjednáno ve výši 3.000,-- Kč/rok. Doba nájmu navržena na dobu určitou do 30. 9. 2008
Správa a údržba silnic Pelhřimov
- nájem pozemku parc. č. 2236/5 o výměře 797 m2 v obci a kat. území Košetice od Pozemkového fondu ČR pro účely skládkování posypového materiálu. Nájemní vztah navržen na dobu neurčitou, nájemné sjednáno ve výši 399,-- Kč/rok, výpovědní lhůta tři měsíce.

Rada kraje schválila svým usnesením 586/19/2003/RK ze dne 3. 6. 2003 mimo jiné i Smlouvu o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina (jako pronajímatelem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě, Nemocnicí Třebíč (jako nájemcem). Předmět pronájmu tvoří budovy, stavby a pozemky, se kterými byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a které dle zákona č. 290/2002 Sb. přešly do vlastnictví kraje Vysočina, vyjma nemovitostí a jejich částí které nájemce nepotřebuje k dosažení hlavního účelu činnosti a k výkonu doplňkové činnosti dle zřizovací listiny schválené Zastupitelstvem kraje Vysočina. Současně se smlouvou o nájmu nemovitostí RK schválila Příkazní smlouvu mezi krajem Vysočina (jako příkazcem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě, Nemocnicí Třebíč (jako příkazníkem). Příkazní smlouvou je zajištěna správa bytového fondu, se kterým byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002, včetně efektivního využití a správy pronajatého majetku, který příkazník dle smlouvy o pronájmu nemovitostí nepotřebuje ke své činnosti. Příkazník je oprávněn uzavřít smlouvu o pronájmu nebo výpůjčce nemovitého majetku na dobu 90 a více dnů pouze za souhlasu příkazce, kterým dle zákona č. 129/2000 Sb., o krajích je Rada kraje Vysočina. O udělení souhlasu požádala:
Nemocnice Nové Město na Moravě
- pronájem bytu 1+1, I. kategorie v bytovém objektu Sněžné 206/2, nájemce bytu Miloslava Matoušková, Sněžné, nájemní smlouva navržena na dobu určitou do 30. 6. 2006, regulované nájemné
- pronájem bytu 3+1, I. kategorie v objektu TRN Buchtův Kopec, Daňkovice 62/1, nájemce bytu Josef Bukáček, Daňkovice, zaměstnance nemocnice, nájemní smlouva navržena na dobu určitou do 31. 5. 2010, regulované nájemné
- pronájem bytu 1+1, I. kategorie v bytovém objektu Purkyňova 876/11, Nové Město na Moravě, nájemce bytu Věra Vamberová, Nové Město na Moravě, nájemní smlouva navržena na dobu určitou do 31. 7. 2006, regulované nájemné
Nemocnice Třebíč
- pronájem nebytového prostoru o výměře 20,78 m2 v objektu na ul. Družstevní č.p. 1320 v Třebíči, postaveném na st. p.č. 6017, v obci a katastrálním území Třebíč, nájemce p. Jiří Kopuletý, bytem Brno, za účelem uskladnění nábytku. Nájemné sjednáno ve výši 6.234,- Kč ročně (tj. 300,-Kč/m2/rok), na dobu určitou do 30. 9. 2008. Záměr pronájmu nebytového prostoru byl zveřejněn na úřední desce v termínu od 17. 8. 2005 do 19. 9. 2005.
Návrh řešení Dle § 59 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je mimo jiné radě kraje vyhrazeno udělovat souhlas s uzavřením nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Záměr kraje pronajmout nemovitý majetek na dobu delší než 90 dnů, vyjma pronájmu bytů, podléhá zveřejnění po dobu 30 dnů na úřední desce, před rozhodnutím v radě kraje. Záměr pronájmu byl zveřejněn na úřední desce. Vzhledem ke splnění podmínek smlouvy o nájmu nemovitostí, příkazní smlouvy a efektivního využití majetku kraje návrh usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s uzavřením smluv.
StanoviskaOdbor sociálních věcí a zdravotnictví nemá výhrady k uzavření nájemních smluv na bytové prostory mezi Nemocnicí Nové Město na Moravě a výše uvedenými nájemci a k pronájmu nebytových prostor Nemocnicí Třebíč v ul. Družstevní.
souhlasí
s uzavřením nájemních smluv na užívání nemovitého majetku, dle materiálu RK-30-2005-21.
Termín říjen 2005