Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2005-11

RK-30-2005-11.doc
Číslo jednacíRK-30-2005-11
NázevVýstavba chodníku v k. ú. a obci Puklice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Puklice se žádostí o vydání souhlasu se stavbou chodníku při silnici III/4051 v k. ú. Puklice a obci Puklice, který má být vystavěn na pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina par. č. 1037 - ost. pl., silnice o výměře 29 933 m2 v uvedeném k. ú. a obci. Tento pozemek Kraj Vysočina vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. O přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Jihlava. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava je veden na listu vlastnictví č. 106 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Jihlava. Obec Puklice nechá po dostavbě na svůj náklad geom. plánem zaměřit tento chodník a oddělit z něj části zastavěné chodníkem.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemku par. č. 1037 v k. ú. a obci Puklice za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Jihlava. Pozemek ve vlastnictví kraje zastavěný chodníkem by bylo vhodné převést do vlastnictví obce, aby byl sjednocen vlastník pozemku a stavby. V současné době probíhá jednání s obcí o způsobu a podmínkách převodu pozemků ve vlastnictví obce, které kraj potřebuje získat pro stavbu silnice II/405 v úseku Jihlava - Příseka. Pozemky pod budoucím chodníkem by mohly být použity jako částečná kompenzace pro majetkové vypořádání s obcí.
Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu se stavbou chodníku.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Jihlava vyjádřila svůj souhlas se stavbou a zcizením pozemků.
souhlasí
se stavbou chodníku na pozemku par. č. par. č. 1037 v k. ú. Puklice a obci Puklice.
Termín září 2005