Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2005-05

RK-30-2005-05.doc
Číslo jednacíRK-30-2005-05
NázevProdej nemovitostí v k. ú. a obci Lidmaň
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuUsnesením 0335/12/2005/RK ze dne 15. 3. 2005 rada kraje schválila zveřejnění záměru prodat budovu č.p. 62 (objekt bydlení) na pozemku par. č. st. 6/5, pozemek par. č. st. 6/5 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 117 m2, budovu č.p. 54 (objekt bydlení) na pozemku par. č. st. 6/6 a pozemek par. č. st. 6/6 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 117 m2, vše v k. ú. a obci Lidmaň. V souvislosti s přípravou podkladů pro realizaci prodeje odbor majetkový zjistil, že okolí domu je tvořeno pozemky ve vlastnictví České republiky ve správě Pozemkového fondu ČR (pozemek par. č. 943 a par. č. 945/2) a dále pozemkem par. č. st. 6/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 293 m2 ve vlastnictví kraje Vysočina. Pozemek je stejně jako výše uvedené nemovitosti kraje veden KÚ pro Vysočinu, KP Pelhřimov na LV č. 106 ve správě Ústavu sociální péče Lidmaň. V případě realizace prodeje výše uvedených objektů bydlení nájemníkům, kteří si o odprodej požádali, by bylo vhodné tento přilehlý pozemek prodat v rámci jedné kupní smlouvy společně s budovami. Pozemek plní funkci společného dvora pro oba domy, a proto bude nezbytné jej geometricky rozdělit dle dohody s budoucími vlastníky domů - stávajícími nájemníky bytů.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje zveřejnění záměru prodat výše uvedený pozemek, který tvoří společný dvůr domů č.p. 62 a č.p. 54 v Lidmani a je určen k výlučnému využití v souvislosti s užíváním obou domů. Vzhledem k tomu, že nájemníci obou domů mají zájem o jejich odkoupení, bude vhodné pozemek geometricky rozdělit na dvě části tak, aby byl pro každý dům zajištěn samostatný přístup z obecního pozemku (par. č. 1100) a odprodat je spolu se stavbou obytného domu. Pozemek je využitelný pouze v souvislosti se stavbami uvedených obytných domů a v případě prodeje je pro vlastníka i správce nepoužitelný. OM proto doporučuje přímý prodej do vlastnictví budoucích vlastníků domů.
Návrh usnesení předpokládá schválení zveřejnění záměru prodat pozemek par. č. st. 6/1 v k. ú. Lidmaň.
StanoviskaKladné stanovisko správce i odvětvového odboru.
zveřejnění záměru prodat pozemek par. č. st. 6/1 - zastavěná plocha a nádvoří v k. ú. a obci Lidmaň.
Termín říjen 2005