Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2005-02

RK-29-2005-02.doc  RK-29-2005-02pr1.doc
Číslo jednacíRK-29-2005-02
NázevUkončení první etapy výstavby datového skladu kraje Vysočina, návrh realizace druhé etapy
Zpracoval M. Šulc, P. Pavlinec, E. Janoušková
Předkládá M. Šulc, P. Pavlinec, E. Janoušková
Popis problémuDne 2.12.2004 byla na základě zakázky kraje schválené usnesením Rady kraje 930/25/2004/RK podepsána smlouva s firmou PVT, a.s., jejímž účelem bylo řešení datového skladu kraje Vysočina a jeho implementace. Dne 25.11.2004 jmenovala ředitelka krajského úřadu pracovní tým pro řešení úkolu Realizace 1. etapy datového skladu, od 1.1.2005 bylo rovněž zřízeno a jedním pracovníkem obsazeno analytické oddělení odboru interního auditu. V souladu se smlouvou došlo během prvního pololetí úspěšně k implementaci datového skladu do informačního systému kraje. Dne 19.5.2005 byl podepsán předávací protokol a během června bylo proškoleno cca 60 uživatelů napříč všemi odbory.

V souladu se zadáním obsahuje datový sklad nyní následující data:

Datové tržiště Fond Vysočiny:
* informace o programech FV v návaznosti na Program rozvoje kraje
* podrobné informace o projektech FV včetně dotčeného území

Datové tržiště Statistika:
* demografická data od roku 2000 pro jednotlivé obce Vysočiny
* cca 1300 statistických ukazatelů pro jednotlivé okresy ČR od roku 2000
* cca 230 statistických ukazatelů pro obce na Vysočině od roku 2000
* měsíční data o počtu ekonomicky aktivních obyvatel, počtu uchazečů o práci a míře nezaměstnanosti od října 2001 pro obce na Vysočině
* informace z Registru ekonomických subjektů pro Vysočinu
* údaje ze sčítání lidu, bytů a domů z roku 2001 pro obce a části obcí na Vysočině

V současné době je dokončován metadatový popis tržišť, speciální webové reporty, integrace analytických reportů do dalších aplikací (web, ePUSA, ...) a vzniká také speciální analytický webový portál kraje.

Přímo v zasedací místnosti bude radě kraje krátce prezentována funkčnost a způsob práce s datovým skladem a ukázka možných výstupů II. etapy.
Návrh řešení S ohledem na zdárné ukončení 1. etapy projektu je radě kraje navrhováno schválit realizaci 2. etapy výstavby datového skladu a to způsobem dle přílohy č.1 tohoto materiálu.
StanoviskaOdbor sociálních věcí a zdravotnictví
S ohledem na množství v současné době ručně zpracovávaných dat plně podporujeme realizaci 2. etapy výstavby datového skladu kraje Vysočina a doporučujeme ji radě kraje ke schválení.

Odbor školství, mládeže a sportu
Doporučuje radě kraje schválit předložený materiál a zahájit realizaci 2. etapy výstavby datového skladu. Využití datového skladu bude přínosem pro práci našeho odboru.
bere na vědomí
informaci o úspěšném dokončení 1. etapy projektu datového skladu kraje Vysočina a
souhlasí
s navrženou organizací projektu 2. etapy realizace datového skladu kraje Vysočina.
Odpovědnost odbor informatiky a odbor interního auditu (analytické oddělení)
Termín červen 2006