Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2005-13

RK-27-2005-13.doc
Číslo jednacíRK-27-2005-13
NázevStavba chodníku v k. ú. a obci Zvole
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Zvole se žádostí o vydání souhlasu se stavbou rekonstrukce chodníku při silnici II/388 v obci Zvole, která má být provedena z větší části na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina par. č. 930/12 a 941/1 v k. ú. a obci Zvole. Tyto pozemky Kraj Vysočina vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Bystřice nad Pernštejnem jsou vedeny na listu vlastnictví č. 470 pro uvedené k. ú. a obec. Obec Zvole počítá s tím, že po dostavění chodníku požádá kraj Vysočinu o převedení chodníkem zastavěných částí uvedených pozemků do vlastnictví obce Zvole.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou rekonstrukce chodníku na pozemcích par. č. 930/12 a 941/1 v k. ú. a obci Zvole za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Žďár nad Sázavou a po realizaci stavby a geometrickém zaměření darovat části uvedených pozemků, zastavěné chodníkem obci Zvole. Z tohoto důvodu je třeba zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování částí pozemků par. č. 930/12 a 941/1 v k. ú. a obci Zvole, zastavěné chodníkem obci Zvole. Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu se stavbou chodníku, schválení zveřejnění záměru darovat obci Zvole části výše uvedených pozemků zastavěné chodníkem a doporučení zastupitelstvu kraje schválit darování chodníkem zastavěných částí pozemků.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Žďár nad Sázavou vyjádřila svůj souhlas se stavbou dne 24. 6. 2005.
souhlasí
se stavbou rekonstrukce chodníku na pozemcích par. č. par. č. 930/12 a 941/1 v k. ú. a obci Zvole;
zveřejnění záměru darovat obci Zvole části pozemků par. č. 930/12 a 941/1 v k. ú. a obci Zvole, zastavěné chodníkem a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování částí pozemků par. č. 930/12 a 941/1 v k. ú. a obci Zvole, zastavěných chodníkem do vlastnictví obce Zvole.
Termín 2006