Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2005-11

RK-27-2005-11.doc
Číslo jednacíRK-27-2005-11
NázevSouhlas s pokácením dřevin v k. ú. a obci Stránecká Zhoř
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuFirma Lidl Česká Republika v.o.s hodlá realizovat stavbu logistického centra. Součástí realizace této stavby je komunikační připojení na silnici II/602. Pro jeho realizaci je potřebné vykácet některé volně rostoucí dřeviny, uvedené ve znaleckém posudku č. 1295-174/2005, vyhotoveném Ing. Janou Jurákovou. Na odbor majetkový se obrátila firma Lidl Česká Republika v.o.s se žádostí o souhlas s pokácením ve znaleckém posudku uvedených volně rostoucích dřevin na pozemku par. č. 282/1 v k. ú. a obci Stránecká Zhoř ve vlastnictví kraje. Pozemek kraj Vysočina vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a usnesením zastupitelstva kraje Vysočina 083/07/01/ZK ze dne 20. 12. 2001 byl svěřen do správy příspěvkové organizaci Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Velké Meziříčí je uvedený pozemek veden na listu vlastnictví 378 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vydat souhlas s pokácením volně rostoucích dřevin na pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina par. č. 282/1 v k. ú. a obci Stránecká Zhoř. Žadatel se zaváže uhradit veškeré náklady a zabezpečit všechny povinnosti související s pokácením dřevin.
StanoviskaRada kraje usnesením 0604/17/2005/RK souhlasila s vybudováním odbočovacích pruhů s odvodňovacím příkopem a propustkem pod hospodářským sjezdem a navrhovanou účelovou komunikací v rámci stavby logistického centra Lidl ve Stránecké Zhoři na pozemku par. č. 282/1 v k. ú. a obci Stránecká Zhoř
Zastupitelstvo kraje usnesením 0252/04/2005/ZK schválilo uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě, ve které se investor, tj. společnost Lidl Česká republika v. o. s., zaváže po realizaci stavby a jejím geometrickém zaměření darovat stavbu odbočovacích pruhů na pozemku par. č. 282/1 v k. ú. a obci Stránecká Zhoř a popř. i další pozemek, na kterém stavba bude umístěna, do vlastnictví kraje Vysočina.
SÚS Žďár nad Sázavou s pokácením stromů vyjádřila souhlas dne 18. 7. 2005.
souhlasí
s podáním žádosti o souhlas s pokácením dřevin rostoucích mimo les na pozemku par. č. 282/1 v k. ú. a obci Stránecká Zhoř, za podmínky uzavření dohody, v níž se žadatel zaváže uhradit veškeré náklady a zabezpečit všechny povinnosti, související s pokácením dřevin.
Termín září 2005