Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2005-37

RK-26-2005-37.doc
Číslo jednacíRK-26-2005-37
NázevSmlouva uzavíraná příspěvkovou organizací zřizovanou krajem Vysočina
Zpracoval P. Dvořák, J. Koten
Předkládá P. Kolář, V. Švarcová
Popis problémuRada kraje schválila svým usnesením 586/19/2003/RK ze dne 3. 6. 2003 mimo jiné i Smlouvu o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina (jako pronajímatelem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Jihlava (jako nájemcem). Předmět pronájmu tvoří budovy, stavby a pozemky, se kterými byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a které dle zákona č. 290/2002 Sb. o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků České republiky na kraje ....., ve znění pozdějších předpisů přešly do vlastnictví kraje Vysočina, vyjma nemovitostí a jejich částí které nájemce nepotřebuje k dosažení hlavního účelu činnosti a k výkonu doplňkové činnosti dle zřizovací listiny schválené Zastupitelstvem kraje Vysočina. Současně se smlouvou o nájmu nemovitostí RK schválila Příkazní smlouvu mezi krajem Vysočina (jako příkazcem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Jihlava (jako příkazníkem). Příkazní smlouvou je zajištěna správa bytového fondu, se kterým byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a který dle zákona č. 290/2002 Sb. o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků České republiky na kraje ....., ve znění pozdějších předpisů přešel do vlastnictví kraje Vysočina, včetně efektivního využití a správy pronajatého majetku, který příkazník dle smlouvy o pronájmu nemovitostí nepotřebuje ke své činnosti. Příkazník je oprávněn uzavřít smlouvu o pronájmu nebo výpůjčce nemovitého majetku na dobu 90 a více dnů pouze za souhlasu příkazce, kterým dle zákona č. 129/2000 Sb., o krajích je Rada kraje Vysočina. O udělení souhlasu požádala:
Nemocnice Jihlava
- pronájem nebytových prostor o celkové výměře 342,52 m2 v 1. nadzemním podlaží v budově diagnostického pavilonu v Jihlavě, Vrchlického 59 - objekt na par. č. 4380/22 v obci a katastrálním území Jihlava, pro provozování nestátního zdravotnického zařízení za účelem provádění invazivní kardiologie. Nájemné navrženo ve výši 715,-Kč á m2/rok (tj. ročně 244.901,80 Kč) s možností úpravy nájemného o míru inflace a samostatné úhrady služeb spojených s užíváním nebytových prostor. Nájemní smlouva navržena na dobu určitou 5 let s tříměsíční výpovědní lhůtou dle podmínek stanovených v § 9 zákona č. 119/1990 Sb. o nájmu a podnájmu nebytových prostor, v platném znění. Záměr pronájmu byl v souladu s unesením Rady kraje Vysočina 0322/11/2005/RK zveřejněn na úřední desce v termínu od 23. 3. 2005 do 25. 4. 2005. Nabídku na pronájem nebytových prostor předložila společnost
- TEAM CARDIO - 5 s.r.o., Běhounkova 2534/67, Praha 5, IČ 27203409.
- Kardiocentrum Vysočina CZ, a.s., Náměstí Čsl. Armády 26, Hluboká nad Vltavou, IČ 26088266.

Nabídky obou uchazečů, včetně porovnání nabídek uchazečů o pronájem nebytových prostor v Nemocnici Jihlava, příspěvkové organizaci, pro provozování invazivní kardiologie a kompletní hodnocení Nemocnice Jihlava, byly předloženy na jednání rady kraje dne
21. 6. 2005.

Rada kraje svým usnesením č. 874 ze dne 21. 6. 2005 odložila rozhodnutí o pronájmu nebytových prostor a uložila odboru sociálních věcí a zdravotnictví zajistit další expertní posouzení nabídek.
Expertní analýzy nabídek soukromých společností k vybudování a provozu oddělení invazivní a intervenční kardiologie v Nemocnici Jihlava, příspěvkové organizaci, provedli oslovení odborníci - viz přílohy 1 - 4 k materiálu RK-26-2005-37.
Návrh řešení Dle § 59 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je mimo jiné radě kraje vyhrazeno udělovat souhlas s uzavřením nájemní smlouvy. Záměr kraje pronajmout nemovitý majetek na dobu delší než 90 dnů, vyjma pronájmu bytů, podléhá zveřejnění po dobu 30 dnů na úřední desce, před rozhodnutím v radě kraje. Vzhledem ke splnění podmínek smlouvy o nájmu nemovitostí, příkazní smlouvy a efektivního využití majetku kraje návrh usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s uzavřením smlouvy.

S ohledem na shodné závěry výše uvedených 4 expertních analýz, odbor sociálních věcí a zdravotnictví doporučuje uzavřít smlouvu se subjektem doporučovaným v expertních analýzách.
StanoviskaStanovisko statutárního zástupce Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace:
Na základě doporučení projektového týmu preferuji doporučení nabídky firmy Kardiocentrum Vysočina CZ, a.s. s tím, že podpis nájemní smlouvy je vázán na rozhodnutí Rady Kraje Vysočina, doložení souhlasného stanoviska přístrojové komise MZ ČR a doložení smluv se zdravotními pojišťovnami pro provozovatele "centra".
Stanovisko majetkového odboru:
Majetkový odbor nemá k předloženému materiálu námitek.
souhlasí
s pronájmem nebytových prostor o celkové výměře 342,52 m2 v 1. nadzemním podlaží v budově diagnostického pavilonu v Jihlavě, Vrchlického 59 - objekt na par. č. 4380/22 v obci a katastrálním území Jihlava, pro provozování nestátního zdravotnického zařízení za účelem provozování invazivní kardiologie za podmínek dle materiálu RK-26-2005-37, pro ..................................................................................
Odpovědnost ředitel Nemocnice Jihlava, odbor majetkový, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 8. 2005