Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2005-27

RK-26-2005-27.doc
Číslo jednacíRK-26-2005-27
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - dotace na financování činnosti krajského koordinátora romských poradců
Zpracoval M. Chvátalová
Předkládá A. Krištofová
Popis problémuNa základě usnesení vlády ČR č. 781 ze dne 25. července 2001 a žádosti kraje Vysočina ze dne 19. července 2005 poskytlo Ministerstvo financí ČR kraji neinvestiční dotaci na financování činnosti krajského koordinátora romských poradců ve výši 96 tis. Kč. Výše dotace vychází z průměrných ročních neinvestičních výdajů na jednoho zaměstnance, která pro rok 2005 činí 384 tis. Kč a části pracovního úvazku (cca 25%), na který je tato agenda vykonávána. Finanční prostředky jsou určeny na činnost koordinátora a na potřeby související s jeho funkcí (tj. osobní a věcné výdaje koordinátora) a podléhají finančnímu vypořádání se státním rozpočtem za rok 2005.
Návrh řešení Radě kraje je navrhováno schválit rozpočtové opatření :

- zvýšení příjmů a výdajů rozpočtu kraje o účelovou neinvestiční dotaci z Ministerstva financí ČR určenou na financování činnosti krajského koordinátora romských poradců v částce 96 tis. Kč s tím, že tyto prostředky budou použity na krytí mzdových a souvisejících výdajů, příp. ostatních věcných výdajů (školení, nákup materiálu, brožur, apod.) koordinátora
StanoviskaOdbor sekretariátu ředitele a krajského živnostenského úřadu souhlasí s návrhem usnesení.
zvýšení příjmů a výdajů rozpočtu kraje (kapitola Krajský úřad, § 6172 Činnost regionální správy, ORJ 1900) o účelovou neinvestiční dotaci z Ministerstva financí určenou na financování činnosti krajského koordinátora romských poradců pro rok 2005 v částce 96 tis. Kč.
Odpovědnost odbor sekretariátu ředitelky a živnostenského úřadu, odbor ekonomický
Termín--srpen 2005