Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2005-05

Číslo jednacíRK-26-2005-05
NázevVýstavba zastávkového pruhu v k. ú. Bolíkovice a obci Babice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Babice se žádostí o vydání souhlasu se stavbou zastávkového pruhu při silnici III/4102 v k. ú. Bolíkovice a obci Babice, která má být provedena mimo jiné na pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina par. č. 221/2 v k. ú. Bolíkovice a obci Babice. Tento pozemek Kraj Vysočina vlastní na základě zákona 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč je veden na listu vlastnictví č. 165 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Třebíč. Obec Babice počítá s tím, že po dostavění zastávkového pruhu daruje tuto stavbu kraji Vysočina. Pokud by po zaměření dokončené stavby bylo zjištěno, že stavba zasahuje i do pozemku ve vlastnictví obce, bude kraji darována stavba včetně zastavěné části tohoto pozemku.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou zastávkového pruhu na pozemku par. č. 221/2 v k. ú. Bolíkovice a obci Babice za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč. Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu se stavbou zastávkového pruhu.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Třebíč vyjádřila svůj souhlas se stavbou dne 11. 7. 2005.
ODSH vyjádřil svůj souhlas se stavbou dne 12. 8. 2005.
souhlasí
s výstavbou zastávkového pruhu na pozemku par. č. 221/2 v k. ú. Bolíkovice a obci Babice za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč.
Termín září 2005