Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2005-47

RK-25-2005-47.doc  RK-25-2005-47pr1.doc  RK-25-2005-47pr2.doc  RK-25-2005-47pr2upr1.doc  RK-25-2005-47pr3.doc  RK-25-2005-47pr3upr1.doc
Číslo jednacíRK-25-2005-47
NázevPodklady pro zadání výběrového řízení na akci "Změna hospodářsko-právní formy nemocnic na akciové společnosti"
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV souladu s usnesením č. 0772/20/2005/RK ze dne 7. 6. 2005, kterým rada kraje schválila záměr přípravy nové hospodářsko-právní formy nemocnic zřizovaných krajem Vysočina, a usnesením č. 0877/22/2005/RK schválila zadání zakázky na akci "Nová hospodářsko-právní forma nemocnic - právní, ekonomické a daňové aspekty", seznam oslovených firem a hodnotící komisi. Podmínkám a kritériím hodnocení nejlépe vyhověla firma HZ Praha, spol. s r.o.
Návrh řešení Na základě rozsáhlých diskusí v pracovní skupině, která byla jmenována radou a na podkladě právně ekonomické studie, připravené vítězem výběrového řízení, byl na odboru OSVZ zpracován materiál RK-25-2005-47, př. 1, který podává souhrnnou analýzu porovnání hospodářsko-právních forem lůžkových zdravotnických zařízení jak z hlediska ekonomického, tak z hlediska řízení a poskytování zdravotní péče. Protože se v průběhu přípravy tohoto materiálu ukázalo, že postupným získáváním informací vznikají současně nové, již specifičtější otázky pro proces realizace změny, navrhla pracovní skupina oslovit zastupitele a zástupce managementu nemocnic a zaměstnanců včetně odborových svazů, aby se zapojili do procesu tvorby námětů na otázky.
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví předkládá radě kraje kromě tohoto materiálu i podmínky pro předložení nabídky na poradce kraje Vysočina na realizaci "Změny hospodářsko-právní formy nemocnic na akciové společnosti", viz. příloha RK-25-2005-47, př. 2, kde je předmět zakázky zformulován do obecných bodů tak, aby mohly oslovené firmy zformulovat svoji nabídku. Nashromážděné dotazy od oslovených představitelů navrhuje odbor doplnit do bližších specifikací předmětu zakázky ve smlouvě s vítěznou firmou.
Radě kraje se navrhuje schválit zadání zakázky na akci "Změna hospodářsko-právní formy nemocnic na akciové společnosti" dle navržených podmínek, jmenovat hodnotící komisi pro posouzení a hodnocení nabídek a rovněž schválit seznam firem oslovených za účelem realizace této zakázky.
Dále se radě kraje navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje schválit záměr založení akciových společností za účelem provozování lůžkové zdravotní péče
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* zadání zakázky na akci "Změna hospodářsko-právní formy nemocnic na akciové společnosti" dle materiálu RK-25-2005-47, př. 1;
* seznam firem oslovených za účelem realizace zakázky "Změna hospodářsko-právní formy nemocnic na akciové společnosti";
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit záměr založení akciových společností za účelem provozování lůžkové zdravotní péče, a
jmenuje
hodnotící komisi pro posouzení a hodnocení nabídek na akci "Změna hospodářsko-právní formy nemocnic na akciové společnosti" ve složení: ............