Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2005-26

Číslo jednacíRK-25-2005-26
ZpracovalJ. Moudrá, E. Šteflová
Předkládá J. Moudrá
Popis problémuSubjekty Kraje Vysočina mají v současném programovém období Evropské unie možnost čerpat finanční prostředky na rozvoj přeshraniční spolupráce s Rakouskem z programu Iniciativy Společenství INTERREG IIIA Česká republika - Rakousko (dále jen "INTEREG IIIA). Dle bodu 7 zápisu ze 6. Monitorovacího výboru programu Iniciativy Společenství INTERREG IIIA Česká republika-Rakousko (dále jen "zápis ze 6. MV"), který se konal dne 16. června 2005 v Linci, byla ustavena Pracovní skupina pro plánování programu pro programovací období 2007 - 2013 (dále jen Pracovní skupina"). Zápis ze 6. MV je přílohou č. 1 tohoto materiálu. Cílem Pracovní skupiny je vytvoření Operačního programu pro přeshraniční spolupráci Česká republika - Rakousko na období 2007-2013 v rámci Cíle 3 - Teritoriální spolupráce. Úkolem Pracovní skupiny je připravit návrh dokumentu, který bude poté předložen MV k odsouhlasení. Pracovní skupina bude složena z českých zástupců krajů a rakouských zástupců spolkových zemí, zástupců Řídícího a Národního orgánu, tak jak je stanoveno v dopise zaslaném Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky (dále jen "MMR ČR") ze dne 21. 7. 2005, č.j. 26704/2005-51 - příloha č. 2 tohoto materiálu. Dle doporučení Monitorovacího výboru INTERREG IIIA by Pracovní skupina měla být sestavena z maximálního počtu 8 až 10 osob, to znamená za českou část maximálně 4 až 5 osob. Za kraj Vysočina by měl být dle dopisu MMR ČR nominován do Pracovní skupiny jeden člen a jeden jeho náhradník. V souvislosti s naplánovaným harmonogramem, podle kterého by se první setkání Pracovní skupiny mělo uskutečnit v září 2005, MMR ČR žádá o zaslání nominací členů a náhradníků do 19. srpna 2005.
Návrh řešení Oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod navrhuje vzít na vědomí ustavení Pracovní skupiny a dále navrhuje schválit nominaci zástupců Kraje Vysočina jako člena a náhradníka do Pracovní skupiny dle pokynů vyplývajících ze zápisu z 6. MV a dopisu MMR ČR tak, aby měl Kraj Vysočina možnost aktivní účasti na přípravě programu přeshraniční spolupráce pro následující programové období.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána
bere na vědomí
informaci o ustavení Pracovní skupiny pro plánování programu INTERREG IIIA ČR-Rakousko na období 2007-2013, a
za kraj Vysočina nominaci ....................... jako člena a ....................... jako náhradníka do pracovní skupiny pro plánování Operačního programu pro přeshraniční spolupráci Česká republika - Rakousko na období 2007-2013 v rámci Cíle 3 - Teritoriální spolupráce.
Odpovědnost odd. Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod
Termín 9. 8. 2005