Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2005-11

RK-25-2005-11.doc
Číslo jednacíRK-25-2005-11
NázevSmlouvy uzavírané příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem Vysočina
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuZastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0205/03/2005/ZK ze dne 17. 5. 2005 "Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina". Příspěvkové organizace kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 oprávněny se souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy na pronájem majetku, který jim byl svěřen do správy nebo si najímat majetek od jiných subjektů k plnění svého hlavního poslání, na dobu delší než 1 rok. Dle metodického pokynu návrhy s takovými majetkoprávními úkony v případě nemovitého majetku předkládá radě kraje odbor majetkový. O udělení souhlasu požádala organizace zřizovaná krajem Vysočina:
Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod
- pronájem části pozemku parc. č. 2395/15 v obci a kat. území Havlíčkův Brod u silnice III/03811 za účelem umístění reklamního poutače o ploše 2,64 m2, ve prospěch nájemce Chládek & Tintěra Havlíčkův Brod s.r.o., IČ 60932171. Nájemné za umístění rekl. poutače sjednáno ve výši 1.571,-- Kč/rok. Doba nájmu navržena na dobu neurčitou s 6 ti měsíční výpovědní lhůtou
- pronájem části pozemku parc. č. 2259/3 v obci a kat. území Ledeč nad Sázavou u silnice II/130 za účelem umístění reklamního poutače o ploše 2,16 m2, ve prospěch nájemce AST+ a.s., Podolí, IČ 25253735. Nájemné za umístění rekl. poutače sjednáno ve výši 2.570,-- Kč/rok. Doba nájmu navržena na dobu neurčitou s 6 ti měsíční výpovědní lhůtou.

Rada kraje schválila svým usnesením 586/19/2003/RK ze dne 3. 6. 2003 mimo jiné i Smlouvu o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina (jako pronajímatelem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě (jako nájemcem). Předmět pronájmu tvoří budovy, stavby a pozemky, se kterými byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a které dle zákona č. 290/2002 Sb. o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků České republiky na kraje ....., ve znění pozdějších předpisů přešly do vlastnictví kraje Vysočina, vyjma nemovitostí a jejich částí které nájemce nepotřebuje k dosažení hlavního účelu činnosti a k výkonu doplňkové činnosti dle zřizovací listiny schválené Zastupitelstvem kraje Vysočina. Současně se smlouvou o nájmu nemovitostí RK schválila Příkazní smlouvu mezi krajem Vysočina (jako příkazcem) a zdravotnickým zařízením Nemocnicí Nové Město na Moravě (jako příkazníkem). Příkazní smlouvou je zajištěna správa bytového fondu, se kterým byla příslušná hospodařit výše uvedená příspěvková organizace ke dni 31. 12. 2002 a který dle zákona č. 290/2002 Sb. o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků České republiky na kraje ....., ve znění pozdějších předpisů přešel do vlastnictví kraje Vysočina, včetně efektivního využití a správy pronajatého majetku, který příkazník dle smlouvy o pronájmu nemovitostí nepotřebuje ke své činnosti. Příkazník je oprávněn uzavřít smlouvu o pronájmu nebo výpůjčce nemovitého majetku na dobu 90 a více dnů pouze za souhlasu příkazce, kterým dle zákona č. 129/2000 Sb., o krajích je Rada kraje Vysočina. O udělení souhlasu požádala:
Nemocnice Nové Město na Moravě
- pronájem bytu 2+1, I. kategorie v bytovém objektu na ul. Žďárská 716/3 v Novém Městě na Moravě, nájemce bytu MUDr. Dana Zamazalová, Brno, zaměstnanec Nemocnice Nové Město na Moravě, nájemní smlouva navržena na dobu určitou 5 let
- pronájem bytu 1+1 kk, I. kategorie v bytovém objektu na ul. Žďárská 990/2 v Novém Městě na Moravě, nájemce bytu MUDr. Barbora Strakošová, Příbor, zaměstnanec Nemocnice Nové Město na Moravě, nájemní smlouva navržena na dobu určitou do 31. 7. 2006.
Návrh řešení Dle § 59 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je mimo jiné radě kraje vyhrazeno udělovat souhlas s uzavřením nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Záměr kraje pronajmout nemovitý majetek na dobu delší než 90 dnů, vyjma pronájmu bytů, podléhá zveřejnění po dobu 30 dnů na úřední desce, před rozhodnutím v radě kraje. Záměr pronájmu byl zveřejněn na úřední desce. Vzhledem ke splnění podmínek smlouvy o nájmu nemovitostí, příkazní smlouvy a efektivního využití majetku kraje návrh usnesení předpokládá vyslovení souhlasu s uzavřením smluv.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s uzavřením nájemní smlouvy na užívání nemovitého majetku dle materiálu RK-25-2005-11.
Termín srpen 2005